Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 grudnia 202120:36

W sobotę święcenia kapłańskie przyjmie diakon Przemysław Kaziszyn z Pszowa

W sobotę święcenia kapłańskie przyjmie diakon Przemysław Kaziszyn z Pszowa - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

Już jutro dla społeczności lokalnej Pszowa wielkie wydarzenie. Diakon Przemysław Kaziszyn przyjmie święcenia kapłańskie.

Ks. Przemysław Kaziszyn urodził się 19 października 1993 r. w Rydułtowach. Pochodzi z parafii Narodzenia NMP w Pszowie, jest to również sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej. Do szkoły średniej uczęszczał do Niższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Również u Oblatów rozpoczął formację seminaryjną, którą - od trzeciego roku - kontynuował w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Pracę magisterską napisał z teologii pastoralnej, a jej temat to „Teologiczny i pastoralny wymiar odkrywania sensu cierpienia w oparciu o duszpasterski przykład Hospicjum Cordis w Katowicach”. Jego zainteresowaniami są: chwalenie Pana za piękno stworzenia, ewangelizacja „na stopa”, głoszenie innym tego, że „Pan nas kocha.”

Na obrazku prymicyjnym umieścił zdanie z Ewangelii wg św. Jana: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” (J 15, 12).

Ks. Przemysław święcenia kapłańskie przyjmie z rąk biskupa Rudolfa Pierskały w sobotę, 11 grudnia w kościele parafialnym św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku. Msza święta rozpocznie się o godz. 10.00.

Autor: Diecezja Opolska, fot. FB/Gazeta Lokalna Pszowik, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności4 marca 202617:30

Eko-Okna mają nowego prezesa zarządu

Eko-Okna mają nowego prezesa zarządu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Grzegorz Wawoczny
Reklama
Aktualności3 marca 202613:13

Zdarzenie drogowe w Rydułtowach. Kierowca zasłabł i uderzył w latarnię

Zdarzenie drogowe w Rydułtowach. Kierowca zasłabł i uderzył w latarnię - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności3 marca 202616:33

Czasowe zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej nr 932 w Marklowicach

Czasowe zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej nr 932 w Marklowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 marca 202612:22

Drugie spotkanie w ramach inicjatywy Stacja pogodowa do obserwacji zmian klimatycznych na terenie miasta Rydułtowy

Drugie spotkanie w ramach inicjatywy Stacja pogodowa do obserwacji zmian klimatycznych na terenie miasta Rydułtowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy, fot. pexels.com/Ulrick Trappschuh
Aktualności4 marca 202612:02

Nowe wzory wniosków budowlanych obowiązują od 4 marca

Nowe wzory wniosków budowlanych obowiązują od 4 marca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności4 marca 202616:19

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy – kolejna edycja przed nami

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy – kolejna edycja przed nami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.