Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 września 202212:59

Fotopułapkami w nielegalne wysypiska śmieci

Fotopułapkami w nielegalne wysypiska śmieci - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

Gmina Godów zakupiła fotopułapki. Są one instalowane w miejscach narażonych na powstawanie nielegalnych wysypisk śmieci.

Narzędzie do walki z nielegalnymi wysypiskami śmieci

Problem powstawania nielegalnych wysypisk śmieci jest problemem ogólnopolskim, który nie omija również naszej gminy. Dzięki ciągłej edukacji i coraz większej wrażliwości społecznej na ochronę przyrody i środowiska nie powstają już duże dzikie wysypiska śmieci. Wciąż jednak uciążliwe bywają pojedyncze przypadki nielegalnego pozbywania się śmieci, które wciąż się zdążają.

Z tym procederem również chcemy walczyć. - Wszyscy chcemy przecież, żeby nasze tereny zielone były czyste, niezaśmiecone. Wszyscy chcemy korzystać z walorów przyrodniczych naszej gminy i nie znajdować w rowach czy przy leśnych drogach lub ścieżkach śmieci - mówi Mariusz Adamczyk, wójt Gminy Godów.

Zdjęcie na telefon lub e-maila

Stąd decyzja o zakupie dwóch profesjonalnych fotopułapek z funkcją szyfrowania zdjęć, które posiadają funkcję przesyłania zdjęć na telefon lub e-mail oraz nagrywania ich na wewnętrzną kartę SD. Zakupione fotopułapki robią zdjęcia w rozdzielczości 24 Mpx oraz filmy w jakości FullHD, również po zmierzchu. Wykonują bardzo wyraźne zdjęcia i nagrania.

Pułapki są rozmieszczane w różnych miejscach, na różny okres. Ich lokalizacja co jakiś czas będzie zmieniana. Dwa urządzenia kosztowały gminę 3.000 zł.

Autor: (UG) fot. UG Mszana, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 maja 202614:23

Bushcraftowy zawita do Wodzisławia. Spotkanie z Marcinem Surowcem w bibliotece

Bushcraftowy zawita do Wodzisławia. Spotkanie z Marcinem Surowcem w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności11 maja 202614:32

Trzy Wzgórza zamienią się w przestrzeń integracji. Przed nami wydarzenie Moc Pomocy

Trzy Wzgórza zamienią się w przestrzeń integracji. Przed nami wydarzenie Moc Pomocy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności12 maja 202610:20

Wodzisław szuka aktywnych seniorów. Trwa dodatkowy nabór do Rady Seniorów

Wodzisław szuka aktywnych seniorów. Trwa dodatkowy nabór do Rady Seniorów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
Sport11 maja 202610:13

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO]

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Sporo emocji dostarczył kibicom mecz pomiędzy LKS 1908 Nędza a Naprzodem 32 Syrynia. Spotkanie rozegrane 10 maja przy ulicy Sportowej długo nie zachwycało skutecznością, ale w końcówce wynagrodziło widzom cierpliwości. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Syryni, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania i uratować niezwykle cenny punkt w walce o utrzymanie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 maja 202610:11

5. Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie. Będą pokazy służb, drony i gaszenie płonącego oleju

5. Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie. Będą pokazy służb, drony i gaszenie płonącego oleju - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności12 maja 202610:39

Plan ogólny Radlina. Dodatkowe dyżury projektanta dla mieszkańców

Plan ogólny Radlina. Dodatkowe dyżury projektanta dla mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin, fot poglądowe - pexels.com/Pavel Danilyuk
Aktualności12 maja 202611:10

Nowe godziny otwarcia filii pocztowej w Mszanie

Nowe godziny otwarcia filii pocztowej w Mszanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.