Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 października 202216:53

Pacak i Klimek najlepsi w II Półmaratonie po wałach

Pacak i Klimek najlepsi w II Półmaratonie po wałach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Wojciech Klimek z Lubomi i Dominika Pacak z Raciborza zostali zwycięzcami drugiej edycji Półmaratonu po wałach, która odbyła się w Bukowie. Zmagania w marszu nordic walking na dystansie 10 km wygrał z kolei Adrian Fibic. Trasa jak wskazuje nazwa, wiodła po obwałowaniach polderu Buków i zbiornika Racibórz, organizatorem zmagań był klub Dystans Lubomia i Gmina Lubomia, a patronat honorowy objęła senator Ewa Gawęda.

Impreza po raz pierwszy odbyła się rok temu. Udała się tak bardzo, że organizatorzy zapowiedzieli jej kontynuację w kolejnych latach. Słowo stało się ciałem 2 października, kiedy rozegrana została II edycja Półmaratonu po wałach. Impreza, której start i meta znajdowały się na boisku Wypoczynku Buków, tym razem zgromadziła 55 biegaczy (w tym 12 pań) oraz 10 amatorów marszów nordic walking. Do zmagań wystartowała ich senator Ewa Gawęda, która pistoletem startowym dała sygnał do rozpoczęcia zmagań.

Bieg na dystansie półmaratonu wygrał Wojciech Klimek z Lubomi, reprezentujący klub gospodarzy wydarzenia, czyli Dystans Lubomia. Trasę pokonał w czasie 01:19:55. Drugie miejsce zajął reprezentant Formy Wodzisław Sebastian Bartosik z Wodzisławia, który na mecie pojawił się z czasem 01:24:32. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Szymura. Zawodnik z Leszczyn uzyskał czas 01:26:12.

Wśród pań równych sobie nie miała raciborzanka Dominika Pacak z klubu Biegam Bo Lubię Racibórz. Na mecie zameldowała się po 01:38:51. Warto podkreślić, że pani Dominika wygrała również przed rokiem, bijąc wtedy swoją życiówkę na dystansie półmaratonu. Drugie miejsce zajęła Oleksandra Jadak z Raciborza (01:50:26) a trzecia była Bernadeta Gach reprezentująca KS Gryf Kietrz. Jej czas to 1:54:03

Zacięte zmagania w marszu nordic walking wygrał Adrian Fibic z Lubomi, reprezentujący klub gospodarzy, czyli Dystans Lubomia. Wygrał z czasem 01:11:33. Wśród pań najlepsza okazała się Elżbieta Przybył z Radzionkowa, reprezentantka klubu Cidry Lotajom. Pani Elżbieta była też druga w klasyfikacji generalnej nordic walking, a do zwycięzcy z Lubomi straciła zaledwie... 1 sekundę, przegrywając dosłownie o pół kroku.

Podczas wydarzenia oprócz samego półmaratonu na płycie boiska w Bukowie odbyła się międzyszkolna sztafeta tj. rywalizacja gminna między szkołą w Lubomi i Syryni. Rywalizację szkół rozpoczęła sztafeta w składzie: Wójt Czesław Burek, senator Ewa Gawęda, wicewójt Bogdan Burek oraz sołtys Bukowa Stanisław Zuch.

Podobnie jak przed rokiem prezes klubu Dystans Lubomia Justynie Stefanow i sołtysowi Bukowa Stanisławowi Zuchowi udało się zaangażować do pomocy w wydarzeniu społeczność Bukowa i gminy Lubomia. - Myślę, że Półmaraton po wałach stanie się kolejnym, po Biegu przesiedleńczym, rozpoznawalnym i kojarzonym z gminą wydarzeniem o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Mieszkańcy gminy chcą aktywnie spędzać czas, zresztą nie tylko oni, bo startują tu również zawodnicy z ościennych gmin, nawet województw. To pokazuje jak ważne jest by takie zawody organizować. Dziękuję pani Justynie Stefanow, sołtysowi Stanisławowi Zuchowi za organizację tych zmagań, a wójtowi Gminy Lubomia Czesławowi Burkowi za wsparcie jakiego gmina udziela organizatorom – mówi senator Ewa Gawęda.

Autor: Grzegorz Wawoczny, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Kultura i Edukacja23 czerwca 202612:17

Edukacja w terenie. W Skrbeńsku powstała Leśna Szkoła

Edukacja w terenie. W Skrbeńsku powstała Leśna Szkoła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Aktualności23 czerwca 202610:53

Zderzenie dwóch samochodów w Wodzisławiu Śląskim. Dwie osoby w szpitalu

Zderzenie dwóch samochodów w Wodzisławiu Śląskim. Dwie osoby w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H, KPP Wodzisław
Sport23 czerwca 202614:34

Ponad 200 biegaczy już na starcie. Nocny Bieg z Gwiazdami w Wodzisławiu Śląskim

Ponad 200 biegaczy już na starcie. Nocny Bieg z Gwiazdami w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Edgy Cuts · Magdalena Kwaśniok
Aktualności23 czerwca 202614:41

Reakcja, która mogła uratować życie. Nietrzeźwa 57-latka zatrzymana na parkingu

Reakcja, która mogła uratować życie. Nietrzeźwa 57-latka zatrzymana na parkingu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 czerwca 202619:21

Kalimera, Gorzyce! Mieszkańcy DPS świętowali początek lata w greckim klimacie

Kalimera, Gorzyce! Mieszkańcy DPS świętowali początek lata w greckim klimacie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Telegraf23 czerwca 202615:34

Trzy dni – trzy deportacje

Trzy dni – trzy deportacje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ślosg
Reklama
Aktualności23 czerwca 202610:09

Znany twórca ogrodniczy odwiedzi Wodzisław. Liczba miejsc jest mocno ograniczona

Znany twórca ogrodniczy odwiedzi Wodzisław. Liczba miejsc jest mocno ograniczona - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności23 czerwca 202610:28

Nie tylko muzyka. Trzeci dzień Wawrzynek przeniesie mieszkańców w świat astronomii

Nie tylko muzyka. Trzeci dzień Wawrzynek przeniesie mieszkańców w świat astronomii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. poglądowe - pexels.com/Ivan Mudruk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.