Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 stycznia 202309:57

Kobiety na walizkach i Tomek Coral zaśpiewali w Nieboczowach

Kobiety na walizkach i Tomek Coral zaśpiewali w Nieboczowach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Lubomia:

Wspaniałe trio – Magda, Żaneta i Tomek, czyli Kobiety na walizkach & Tomek Coral w ubiegłym sezonie wydali płytę zawierającą utwory o tematyce świątecznej. Znalazły się na niej autorskie pastorałki oraz znane kolędy. Płyta nosi tytuł „W świątecznym nastroju” i z pewnością rozbrzmiewała w niejednym domu podczas wyjątkowego okresu w roku.

Wykonawcy często zapraszani są do udziału w różnych przedsięwzięciach estradowych. Nie brakowało ich również podczas jarmarków i kiermaszy Bożonarodzeniowych, gdzie dzielili się z uczestnikami pastorałkami oraz utworami o zabarwieniu świątecznym. W okolicy można było ich spotkać i usłyszeć w Marklowicach, Jastrzębiu-Zdroju, Dzimierzu, Krzanowicach oraz Raciborzu.

Wraz z przyjściem na Świat Małej Dzieciny, dzielą się dobrą nowiną podczas koncertów organizowanych w Kościołach. Pierwszego dnia Nowego Roku zawitali z kolędą i pastorałką na ustach do Kalwarii Pszowskiej. Kilka dni później odwiedzili kościół parafialny w sołectwie Bzie w Jastrzębiu-Zdroju a wczoraj, 8 stycznia, gościli w Parafii św. Józefa Robotnika w Nieboczowach.

Wykonawcy podkreślają, że każde spotkanie jest inne i niesie za sobą nowe wzruszenia i przeżycia. - To miłe, kiedy pojawiamy się w kościołach i wychodząc z mikrofonem w dłoni widzimy osoby, które poświęciły swój czas by spędzić go z nami na wspólnym kolędowaniu. Staramy się tak układać scenariusz wydarzenia by nie tylko skusić odbiorcę naszego programu do wsłuchania się w pastorałki, ale również zachęcić do wspólnego śpiewu znanych kolęd. Wówczas czujemy wspólną integrację, która w obecnych czasach jest tak bardzo ważna – mówi Tomasz Ciba.

Niedzielny koncert zorganizowany został z inicjatywy Wójta Gminy Lubomia dra Czesława Burka oraz Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Lubomi z dyrektorem Jarosławem Wieczorkiem na czele. W dźwięki kolęd i pastorałek, rozbrzmiewających w nieboczowskim kościółku wsłuchiwała się również Pani Senator Ewa Gawęda. Warto nadmienić, że Wykonawcy mają wielu sympatyków ich twórczości, których również nie brakuje podczas takowych wydarzeń. Są również i tacy, którzy po raz kolejny spędzają czas na wspólnym kolędowaniu z rozśpiewanym trio.

Święta Bożego Narodzenia można przeżywać na wiele sposobów, zawsze w centralnym miejscu znajduje się Mała Dziecina. KOBIETY NA WALIZKACH & TOMEK CORAL zadbali, by okazji do wyjątkowego przeżywania Narodzenia Pańskiego nie brakowało.

Tomek często żartuje, że po koncercie można całą trójkę zabrać z sobą do domu. Oczywiście jest to możliwe, ale ma na uwadze płyty, które można nabyć po koncertach a z których całkowity przychód przeznaczony zostaje na cele charytatywne. W tym roku szczelnie zamknięta puszka przeznaczona zostanie na pomoc pewnej rodzinie z Gminy Gorzyce, która ze względu na chorobę znalazła się w niekorzystnej sytuacji.

Niedzielny koncert w Nieboczowach był ostatnim przed zimową przerwą urlopową całej trójki. Po raz kolejny będzie można ich usłyszeć podczas koncertu zespołu ENEJ w Rogowie 22 stycznia br.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202412:20

Mundurowi z Gorzyc na pikniku w Czyżowicach

Mundurowi z Gorzyc na pikniku w Czyżowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności22 maja 202413:00

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej   - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202420:03

11-letni rowerzysta wjechał wprost pod samochód

11-letni rowerzysta wjechał wprost pod samochód - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności22 maja 202412:38

Pomagają, chronią i... spełniają marzenia. Urodzinowa niespodzianka dla Mai [FOTO]

Pomagają, chronią i... spełniają marzenia. Urodzinowa niespodzianka dla Mai [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Rodzice Mai, z okazji jej 7. urodzin zorganizowali spotkanie z policjantami wodzisławskiej komendy. Maja, której marzeniem jest zostać policjantką, wczoraj odwiedziła wodzisławską komendę. Radości i uśmiechu na twarzy dziewczynki nie było końca.

KPP Wodzisław Śląski
Aktualności22 maja 202419:31

Ponad tysiąc zarzutów dla psychoterapeutki

Ponad tysiąc zarzutów dla psychoterapeutki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.