Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 lutego 202319:39

Powiat ogłasza konkurs na dotacje dla organizacji pozarządowych

Powiat ogłasza konkurs na dotacje dla organizacji pozarządowych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego ogłasza konkursy ofert na zadania publiczne Powiatu Wodzisławskiego realizowane w 2023 roku przez organizacje pozarządowe w zakresie kultury, ochrony dóbr kultury i tradycji, sportu oraz turystyki i krajoznawstwa.

W puli konkursów w sumie jest 60 tys. zł. Konkursy obejmują przedsięwzięcia, których realizacja zaczyna się nie wcześniej niż 27 marca 2023 roku, a zakończenie następuje nie później niż 30 grudnia 2023 roku. Zgłaszane do realizacji projekty muszą mieć zasięg lub znaczenie ogólnopowiatowe, a ostatecznymi odbiorcami projektu muszą być przede wszystkim mieszkańcy powiatu wodzisławskiego. Zadanie musi też mieć charakter ogólnodostępny, tj. rekrutacja uczestników projektu musi zostać przeprowadzona w sposób otwarty.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie w terminie do dnia 23 lutego 2023 roku oferty zgodnej z wzorem określonym w rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 roku w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dziennik Ustaw z 2018 roku, pozycja 2057).

Oferenci mogą korzystać z ułatwienia w przygotowaniu oferty, polegającego na wykorzystaniu generatora „Witkac”. Generator wniosków „Witkac” zamieszczony jest na stronie internetowej www.witkac.pl oraz na stronie internetowej w zakładce „NGO”.

Oferty opiniowane będą przez Komisję Konkursową powołaną przez Zarząd Powiatu Wodzisławskiego. Zasady działania Komisji określa Uchwała nr XLIV/437/2022 Rady Powiatu Wodzisławskiego z dnia 27 października 2022 roku w sprawie uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Wodzisławskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2023 rok”.

Szczegóły w ogłoszeniach. W razie pytań i wątpliwości urząd prosi o kontakt telefoniczny pod numerem 32 412 09 43 w godzinach pracy.

Do pobrania

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert – kultura, ochrona dóbr kultury i tradycji 
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert – sport 
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert – turystyka i krajoznawstwo 

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.