Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 maja 202314:33

Piknik Bezpieczeństwa za nami

Piknik Bezpieczeństwa za nami - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Radlin:

W piątek w Radlinie odbył się Piknik Bezpieczeństwa. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach kampanii profilaktycznej "Na drodze patrz i słuchaj". Organizatorem Pikniku już po raz drugi była Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim.

W piątek na Placu Radlińskich Olimpijczyków oraz na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Radlinie odbył się Piknik Bezpieczeństwa. Impreza profilaktyczna powstała z inicjatywy policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Mundurowiu współpracowali z innymi podmiotami, a przede wszystkim Urzędem Miasta w Radlinie. Współorganizatorami Pikniku są wspomniany wcześniej Urząd Miasta w Radlinie, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim oraz Rydułtowach, Ochotnicza Straż Pożarna w Godowie, Ochotnicza Straż Pożarna Biertutowy, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radlinie, Inspekcja Transportu Drogowego w Katowicach, Centrum Powiadamiania Ratunkowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie i Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Barwnym akcentem wydarzenia był kolorowy przemarsz radlińskich przedszkolaków, a towarzyszyli im Sznupek, maskotka śląskiej Policji, Tirek oraz Ratuś. Następnie Burmistrz Miasta Radlin Barbara Magiera przywitała uczniów i zachęciła młodzież do dbania o swoje bezpieczeństwo. Uczestników wydarzenia przywitał również Starosta Wodzisławski Leszek Bizoń. Starosta, który zawsze wspiera tego typu imprezy profilaktyczne, podkreślił jak ważna jest troska o bezpieczeństwo, szczególnie w okresie zbliżających się wakacji. Uczestników przywitała przedstawicielka organizatorów, asp. szt. Małgorzata Koniarska. Policjantka podziękowała współorganizatorom za ogromne wsparcie, a także za wkład każdej instytucji w pracę na rzecz bezpieczeństwa młodzieży oraz życzyła dobrej zabawy.

Organizatorzy zadbali o moc atrakcji. Uczestnicy pikniku mogli zmierzyć się z torem przeszkód w alkogoglach lub narkogoglach; usiąść w symulatorze zderzeń i na własnej skórze przekonać się, w jaki sposób chronią prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa podczas symulacji zdarzenia drogowego; ugasić pożar; przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy według różnych scenariuszy oraz poznać psa ratowniczego Nilę. Organizatorzy przygotowali pokaz udzielania pomocy osobom zakleszczonym w pojeździe oraz zaprezentowali dron i quad wykorzystywane do działań poszukiwawczych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Godowie. Na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego odbywało się z kolei doskonalenie jazdy na hulajnogach oraz rowerze, a także przypomnienie wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Piknik Bezpieczeństwa jest zorganizowany już po raz drugi, a jego głównym celem jest edukacja młodych uczestników ruchu drogowego. Przez zabawę chcemy wypracować odpowiednie praktyki i postawy młodych ludzi tak, aby właściwie dbali o swoje bezpieczeństwo, a także, w razie takiej konieczności, potrafili udzielić pomocy innym. Wydarzenie zostało wpisane na stałe w kalendarz radlińskich wydarzeń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom za zaangażowanie przy organizacji Pikniku Bezpieczeństwa. Dziękujemy również za wsparcie Burmistrz Miasta Radlin Barbarze Magierze oraz Staroście Wodzisławskiemu Leszkowi Bizoniowi.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Kultura i Edukacja22 czerwca 202400:45

Odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

Odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport23 czerwca 202401:04

Unia Racibórz kontra Naprzód Syrynia. Podział punktów na zakończenie sezonu [FOTO]

Unia Racibórz kontra Naprzód Syrynia. Podział punktów na zakończenie sezonu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

W sobotę, 22.06., na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu rozegrano spotkanie XXX kolejki klasy okręgowej pomiędzy zajmującą dwunaste miejsce Unią a plasującym się na piątym miejscu Naprzodem Syrynia.

(greh)
Aktualności22 czerwca 202400:51

Nowe miejsca parkingowe na ul. Owocowej

Nowe miejsca parkingowe na ul. Owocowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 czerwca 202416:47

Błękitno-zielona Infrastruktura. Ruszył nabór wniosków

Błękitno-zielona Infrastruktura. Ruszył nabór wniosków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.