Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 lipca 202318:11

Dzielnicowy roku. Eliminacje w wodzisławskiej komendzie

Dzielnicowy roku. Eliminacje w wodzisławskiej komendzie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W sali odpraw wodzisławskiej jednostki odbyły się dzisiaj eliminacje I stopnia "XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". W eliminacjach wzięli udział dzielnicowi wodzisławskiego garnizonu. Najlepsi awansują do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się na początku września w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Dzielnicowy jest ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem, dlatego nazywany jest policjantem "pierwszego kontaktu". Dzisiaj w sali odpraw wodzisławskiej jednostki odbyły się pierwsze eliminacje do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Organizatorem zawodów jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a rywalizujący w zawodach policjanci mają do pokonania kilaka etapów. Dzisiaj, w pierwszej turze eliminacji rywalizowali ze sobą dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz podległych komisariatów i posterunku. Dzielnicowi pisali test wiedzy zawodowej. Najlepsi awansują do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 5 i 6 września w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Kolejnym etapem dla policjantów z najlepszymi wynikami będą eliminacje, które zaplanowane zostały w dniach 17 do 20 października w Szkole Policji w Katowicach. Egzamin nadzorowali osobiście Naczelnik Wydziału Prewencji, nadkomisarz Artur Szwed oraz Kierownik Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji, aspirant sztabowy Adrian Pawlus.

Wszystkim policjantom biorącym udział w XIII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” życzymy powodzenia.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.