Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 sierpnia 202313:28

Wakacyjne niedobory krwi. Krwiodawcy zapraszają do Pszowa, Radlina i Tworkowa

Wakacyjne niedobory krwi. Krwiodawcy zapraszają do Pszowa, Radlina i Tworkowa - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

- W okresie wakacyjnym występują największe niedobory krwi, dlatego zwłaszcza w tym czasie zachęcamy do jej oddawania - informuje Klubu HDK PCK przy KWK „Anna” w Pszowie.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWK "Anna" w Pszowie zaprasza w tym tygodniu na 2 akcje krwiodawcze:

- w sobotę 5 sierpnia w Wodzisławiu Śl. przed sklepem Bricomarche (ul. Armii Krajowej 9) - organizatorzy wraz z właścicielami sklepu jak zwykle przygotowali dodatkowe niespodzianki

- w niedzielę 6 sierpnia w Tworkowie przy remizie OSP (ul. Główna 14)

Również w niedzielę 13 sierpnia krew będzie można oddać w Radlinie II na parkingu przy ul. Chrobrego, naprzeciw kościoła.

Krew mogą oddać osoby zdrowe – mężczyźni i kobiety w wieku 18 ÷ 65 lat (nowi dawcy do 60 lat), ważący co najmniej 50 kg. Należy posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem (lub aplikację mObywatel). Przed oddaniem krwi powinno się pić więcej płynów, najlepiej słodkich, zjeść ubogie w tłuszcze śniadanie. Co najmniej 24 godziny przed oddaniem krwi nie spożywać napoi alkoholowych.

Przypominamy również, że Polski Czerwony Krzyż ogłosił kolejną akcję promocyjno-edukacyjną z nagrodami „Od Krwiodawstw nie ma urlopu”. Do najważniejszych celów Akcji należy zachęcenie zarówno pierwszorazowych dawców, jak również regularnych krwiodawców do podzielenia się darem krwi, aby zapewnić stabilność jej zapasów.

Głównym warunkiem uczestnictwa jest w okresie od 1 lipca do 30 września 2023 roku oddanie krwi lub jej składników: co najmniej raz przez kobiety i co najmniej 2 razy przez mężczyzn.

PCK nt. akcji publikuje informacje w socjal mediach (na Facebooku i Instagramie) oraz na stronie https://pck.pl/od-krwiodawstwa-nie-ma-urlopu/

Informacje można też uzyskać w Klubie Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK „Anna” w Pszowie (adam.hdk@wp.pl) – regulamin, zaświadczenia z RCKiK, zgłoszenia do ZG PCK.

 

Autor: red., fot. arch. Damian Matioszek, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.