Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 września 202316:21

Biesiada Śląska w Wodzisławskim Centrum Kultury

Biesiada Śląska w Wodzisławskim Centrum Kultury - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na Biesiadę Śląską 21 października na godz. 17:00. W programie wystąpią gwiazdy śląskiej muzyki rozrywkowej Katarzyna Piowczyk i Grzegorz Poloczek. Gospodarzem imprezy jest zespół „Nie Dejmy Sie”. Jako goście dodatkowo wystąpią zespoły: „Klika Machnika”, „Kokoszyczanki”, „Olzanki”, „ZPIT Vladislavia” oraz „Gorzyczanki”. Prócz wspólnej zabawy i śpiewania na widzów czekać będą śląskie specjały i słodki poczęstunek.

Takiej imprezy w Wodzisławskim Centrum Kultury jeszcze nie było. Biesiada Śląska to nie lada gratka dla wszystkich fanów śląskiej muzyki biesiadnej, którzy chcą wspólnie pobawić się i pośpiewać do znanych i lubianych utworów. Gospodarzem imprezy jest zespół „Nie Dejmy Sie”. W przerwach pomiędzy koncertami na publiczność czekać będzie strefa gastronomiczna ze śląskimi specjałami przygotowana przez Restaurację Cyganek oraz słodkościami od Piekarni Sobala oraz Domu Przyjęć Gąsior. 

- Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy z nami. Będzie swojsko, wesoło i na luzie, czyli tak, jak lubimy najbardziej. Muzyka będzie taka, jaka nam w sercu Ślązaków gra. Prócz strawy dla naszego ducha, zapewniamy strawę dla ciała. Gwarantujemy świetną zabawę i wspólne muzykowanie – mówi Łucjan Bańczyk, koordynator imprezy, szef „Nie Dejmy Sie”.

Gwiazdami biesiady będą Katarzyna Piowczyk i Grzegorz Poloczek. 

Katarzyna Piowczyk - solistka, wokalistka w Kabarecie Grzegorza Poloczka, kompozytorka i autorka tekstów. Jej piosenki bardzo często grane są na antenach śląskich rozgłośni radiowych, zajmując też czołowe miejsca w listach przebojów takich stacji, jak Radio FEST, Radio Silesia i Radio Piekary. Jej teledyski pojawiają się w regionalnych stacjach telewizyjnych i TVS. 

Grzegorz Poloczek - polski artysta, satyryk, autor tekstów, członek kabaretu RAK. Znany z telewizji polskiej a także telewizji regionalnej takich stacji jak TVP Katowice czy TVS. Śpiewa, komponuje piosenki i pisze teksty. Wykonań Poloczka posłuchamy w stacjach radiowych zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. Artysta jest autorem skeczy, monologów, piosenek i scenariuszy do programów telewizyjnych. Obecnie występuje na scenie najczęściej z towarzyszeniem Kasi Piowczyk oraz Bartosa (gitarzysta, wokalista) – jako Kabaret Grzegorza Poloczka. 

- Nasza Biesiada Śląska to propozycja dla tych, którym w sercu gra śląska muzyka. Gwarantuję, że będzie wesoło, a publiczność może liczyć na wspaniałą zabawę. Z całego serca zapraszam wszystkich do Wodzisławskiego Centrum Kultury – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Gospodarzem imprezy i jej głównym pomysłodawcą jest zespół działających w WCK „Nie Dejmy Sie”. W swoim repertuarze posiada piosenki w gwarze, znane i lubiane przeboje muzyki biesiadnej i rozrywkowej. Grają i koncertują w regionie podczas licznych festynów i zabaw, a ich największą radością jest wspólna integracja przy dobrej muzyce. Do wspólnego występu zaprosili zaprzyjaźnione zespoły, które tak jak oni grają i śpiewają łącząc przy tym pokolenia. Na scenie WCK wystąpią gościnnie „Kokoszyczanki”, „Olzanki”, „Gorzyczanki”, „ZPIT Vladislavia” oraz „Klika Machnika”. Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza całe rodziny do wspólnej zabawy. 

Ramowy program imprezy*:

17:00 "Klika Machnika" 
17:20 "Kokoszyczanki"
17:40 "Olzanki"
17:50 "Gorzyczanki"
18:05 "ZPIT Vladislavia"
18:25 "Nie Dejmy Sie"
18:35 przerwa
19:00 Katarzyna Piowczyk i Grzegorz Poloczek
19:30 zakończenie biesiady 

W przerwach pomiędzy występami strefa gastronomiczna ze śląskimi specjałami.

Sponsorami imprezy są: Restauracja „Cyganek”, restauracja „Staro Stodoła”, piekarnia „Sobala” oraz Dom Przyjęć Gąsior. 

Bilety w cenie 50 zł dostępne w kasie oraz w sprzedaży online. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. 

biesiada_slaska_-plakat

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności5 grudnia 202319:06

Małżeńskie jubileusze w Gminie Mszana [FOTO]

Małżeńskie jubileusze w Gminie Mszana [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

Siedemnaście par małżeńskich świętowało w listopadzie Złote Gody, czyli 50-lecie małżeństwa. Dodatkowo cztery pary obchodziły Diamentowe Gody (60-lecie ślubu). Jubilaci spotkali się w sali GOKiR w Mszanie.

red., fot. FB/Gmina Mszana
Reklama
Aktualności6 grudnia 202310:44

Wodzisławscy policjanci zostali Mikołajami. Podarowali swą krew

Wodzisławscy policjanci zostali Mikołajami. Podarowali swą krew - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Przed budynkiem wodzisławskiej komendy odbyła się zbiórka krwi. Krew to najcudowniejszy prezent, jakim każda zdrowa osoba może obdarować innych. Policjanci wodzisławskiego garnizonu zostali Mikołajami, podarowując swoją krew.

KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 grudnia 202319:29

Powiatowy Zespół Orzekania poszukuje lekarzy

Powiatowy Zespół Orzekania poszukuje lekarzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport6 grudnia 202318:23

Siatkarska rywalizacja w ramach akcji Biała wstążka

Siatkarska rywalizacja w ramach akcji Biała wstążka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności7 grudnia 202311:11

Specjaliści do pracy poszukiwani

Specjaliści do pracy poszukiwani - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.