Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 września 202310:20

Policyjny profilaktyk przeprowadził szkolenie dla rodziców

Policyjny profilaktyk przeprowadził szkolenie dla rodziców - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W Szkole Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie profilaktyczne z rodzicami uczniów. Policyjny profilaktyk przeprowadził szkolenie z obszaru cyberprzestępstw.

W Szkole Podstawowej numer 3 w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie profilaktyczne z policjantem. Głównym tematem spotkania była cyberprzestępczość, natomiast uczestnikami byli rodzice uczniów szkoły. Policyjny profilaktyk, podkomisarz Patryk Błasik opowiedział o zagrożeniach w sieci oraz o nowych metodach działania oszustów.

Tłumaczył, na co należy zwracać uwagę i kiedy powinno się być czujnym, ale również jak należy postąpić, kiedy niestety "damy się złowić" i zostaniemy ofiarą cyberprzestępstwa. Policjant zwrócił też uwagę na czas, jaki dzieci spędzają w sieci. Apelował do rodziców, aby kontrolowali to, co ich pociechy robią w cyberprzestrzeni.

Wyjaśniał, jak rozmawiać z dziećmi oraz jak reagować na cyberprzemoc, której dziecko może doświadczyć, albo niejednokrotnie być sprawcą. Cyberprzemoc niestety jest bardzo powszechnym problemem dzisiejszych czasów, dlatego należy rozmawiać z dziećmi o właściwym zachowaniu w przestrzeni internetowej. Policjant przestrzegał też przed umieszczaniem zdjęć, które jeśli raz trafią do internetu, już tam zostaną. Mundurowy apelował też o rozmowy z dziećmi na ten temat.

Szkolenie dla rodziców odbyło się w ramach kampanii informacyjno - edukacyjnej "Z głową w sieci".

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.