Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 września 202311:24

Gmina Godów z promesą na przebudowę ul. Mszańskiej w Skrzyszowie

Gmina Godów z promesą na przebudowę ul. Mszańskiej w Skrzyszowie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

Gmina Godów otrzymała wstępną promesę w wysokości 2,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Środki przeznaczone zostaną na zadanie pod nazwą "Budowa kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem nawierzchni na ul. Mszańskiej w Skrzyszowie".

- Ul. Mszańska służy wielu naszym mieszkańcom, w jej okolicy powstaję coraz więcej domów, łączy się z drogami gminnymi w sąsiedniej Mszanie, jest coraz częściej używana. Dlatego zapadła decyzja o jej przebudowie. Szukaliśmy możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację tego zadania. Cieszy, że się to udało - mówi Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk.

Planowany zakres zadania obejmuje budowę ciągu kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe i roztopowe z drogi gminnej przy ul. Mszańskiej o łącznej długości około 745 mb wraz z zabudową wpustów ulicznych, studni kanalizacyjnych oraz pracami towarzyszącymi. Następnie odtworzona zostanie nawierzchnia asfaltowa drogi gminnej o szerokości 4 m na długości około 842 m tj. od skrzyżowania z ul. 1 Maja w Skrzyszowie do granicy z Gminą Mszana.

Zakres drogowych prac remontowych obejmował będzie prace rozbiórkowe istniejącej nawierzchni, dwustronne osadzenie krawężników, wykonanie nowej podbudowy z mieszanki niezwiązanej oraz dwuwarstwową zabudowę nawierzchni mineralno-asfaltowej wraz z wykonaniem poboczy ziemnych i zjazdów indywidualnych z kostki brukowej.

Autor: UG Godów, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Kultura i Edukacja22 czerwca 202400:45

Odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

Odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport23 czerwca 202401:04

Unia Racibórz kontra Naprzód Syrynia. Podział punktów na zakończenie sezonu [FOTO]

Unia Racibórz kontra Naprzód Syrynia. Podział punktów na zakończenie sezonu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

W sobotę, 22.06., na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu rozegrano spotkanie XXX kolejki klasy okręgowej pomiędzy zajmującą dwunaste miejsce Unią a plasującym się na piątym miejscu Naprzodem Syrynia.

(greh)
Aktualności22 czerwca 202400:51

Nowe miejsca parkingowe na ul. Owocowej

Nowe miejsca parkingowe na ul. Owocowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.