Blues dla Niepełnosprawnych

Wodzisławskie starostwo po raz ósmy zorganizowało „Blues dla Niepełnosprawnych”. Ponad 800 osób dało się porwać bluesowym rytmom. Były śpiewy, tańce i wspaniała zabawa, którą zapewnił Robert Lubera.
W ósmej edycji koncertu „Blues dla niepełnosprawnych”, który odbył się 6 września na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Olza”,wzięło udział ponad 800 osób z 24 ośrodków zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym. Uczestników koncertu uroczyście przywitali członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego - Zbigniew Seemann, wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Roman Józek oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Wodzisławskiego – Janina Chlebik-Turek.
Gwiazdą imprezy był bluesman Robert Lubera, który współpracuje z takimi artystami jak Robert Gawliński, Grzegorz Turnau, Artur Gadowski czy zespołami Lombard, Brathanki i Róże Europy. Wokalista dał fantastyczny koncert i porwał uczestników do wspólnej zabawy, a tych najodważniejszych - również do śpiewu.
Imprezę poprowadziła zawodowa grupa teatralna „Korelacje”, która oczarowała uczestników koncertu swym poczuciem humoru i zachęciła do wspólnych tańców. Grupa Artystyczna „Korelacje”, którą tworzą osoby niepełnosprawne, działa od stycznia ubiegłego roku. Zespół stanowią aktorzy z Wodzisławia Śl., Radlina, Gorzyc i Rybnika. Grupa występuje w salach konferencyjnych, na miejskich placach i skwerach. Aktorzy promują zarówno usługi komercyjne, jak i wydarzenia kulturalne i społeczne poprzez teatr uliczny, happeningi oraz krótkie przedstawienia uliczne.
W koncercie uczestniczyło również 46 wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śl., którzy zadbali o dobrą zabawę i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych. Zarówno im, jak i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy, między innymi Markowi Grzebykowi oraz Wojciechowi Nierodzie, serdeczne podziękowania złożył Zbigniew Seemann, który pożegnał uczestników koncertu i zaprosił na kolejną edycję „Bluesa dla Niepełnosprawnych” w przyszłym roku.
Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. Porównując początki, gdzie np. w 2008 r. uczestniczyło w niej 10 ośrodków zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym, tegoroczna zabawa zgromadziła chętnych z aż 24 ośrodków. Gościły grupy nie tylko z powiatu wodzisławskiego, ale także z Rybnika, Jastrzębia, Żor, Kędzierzyna-Koźla, Knurowa, Katowic, Raciborza oraz Skoczowa.
Celem imprezy była nie tylko integracja osób niepełnosprawnych, ale również umożliwienie tym osobom prowadzenia normalnego życia oraz korzystania z powszechnie dostępnych form zabawy i rozrywki.
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.










![Bus i osobówka zderzyły się w Łaziskach [FOTO] Bus i osobówka zderzyły się w Łaziskach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768906126615491216-1845842496306431-3466992232399687929-n-.jpg)








![Historia, której nie wolno zapomnieć. Wodzisławskie obchody 81. rocznicy Marszu Śmierci [FOTO] Historia, której nie wolno zapomnieć. Wodzisławskie obchody 81. rocznicy Marszu Śmierci [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768903755615512204-1286596870171077-5346741816252081618-n-.jpg)




















Komentarze (0)
Dodaj komentarz