Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 stycznia 201513:55

Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór piersi?

Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór piersi? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Nowotwór piersi to najczęściej występujący w Polsce nowotwór wśród kobiet. Najczęściej rozwija się u kobiet między 50. a 70. rokiem życia i to one są w grupie największego ryzyka zachorowania. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowań na raka piersi, niezbędna jest odpowiednia profilaktyka, szczególnie regularna samokontrola piersi.

Wiele z kobiet nie wie, w jaki sposób przeprowadzić takie samodzielne badania, gdzie się zgłosić na mammografie, w ramach jakiego programu. Na te wszystkie pytania znajdą odpowiedź już 5 lutego, o godzinie 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Odbędzie się tam bowiem spotkanie zorganizowane przez Luxmed Diagnostyka. Skierowane będzie dla kobiet w wieku od 40 do 49 lat i od 70 do 75 lat.

Podczas czwartkowego spotkania wszystkie panie będą mogły zapoznać się z prezentacja multimedialną na temat raka piersi, programów zdrowotnych leczących tą chorobę, o sposobach profilaktyki, mammografii i wielu innych niezbędnych informacjach.

Będzie miało miejsce również szkolenie na fantomach, dzięki któremu kobiety poznają, w jaki sposób można samodzielnie badać piersi, na co należy zwracać uwagę. Kontynuacja spotkania, które w planach jest 5 lutego, będzie przyjazd mammobusu, w którym 13 lutego panie będą mogły się przebadać.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu spotkania można znaleźć tutaj oraz wiadomości na temat rejestracji do badań mammograficznych można znaleźć w poniższych załącznikach.

fot. archiwum portalu.

Autor: UM, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Pliki do pobrania
pdf
plakat-mammografia-i-badanie-.pdf
(plik PDF, 208,9 KB)
pdf
plan-spotkania-edukacyjnego-.pdf
(plik PDF, 186,75 KB)
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności5 marca 202611:38

Niemowlę uratowane dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej i interwencji policji

Niemowlę uratowane dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej i interwencji policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności6 marca 202614:27

Weekend w Wodzisławiu Śląskim

Weekend w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Aktualności5 marca 202611:28

Drugi przetarg na sprzedaż działki w gminie Mszana

Drugi przetarg na sprzedaż działki w gminie Mszana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 marca 202613:42

Nabór kandydatów do komisji konkursowych w Powiecie Wodzisławskim

Nabór kandydatów do komisji konkursowych w Powiecie Wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport6 marca 202611:44

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności6 marca 202613:29

Siła lokalnych inicjatyw. Jak działa Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim

Siła lokalnych inicjatyw. Jak działa Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności6 marca 202622:48

Wiosenny festyn w Radlinie II już 21 marca [ZAPROSZENIE]

Wiosenny festyn w Radlinie II już 21 marca [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.