Dzisiaj jest: piątek, 28 lutego 2020 r.Imieniny: Ludomira, Makarego i Wiliany
Zdrowie
Region:
Styl życia » Zdrowie » 19 lutego 2015, godz. 09:19 » UM,DM » komentarzy:  

Fenix pomoże w problemach alkoholowych. Wodzisławski magistrat przekaże na ten cel prawie 100 tyś zł

Fenix pomoże w problemach alkoholowych. Wodzisławski magistrat przekaże na ten cel prawie 100 tyś zł - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Wodzisław Śląski:

Prawie 100 tysięcy złotych przekaże wodzisławski magistrat na świadczenia zdrowotne z zakresu profilaktyki, terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia. W ramach konkursu na placówkę, która zajmie się świadczeniem takich usług wychodzących poza kontrakty NFZ, wyłoniony został FENIX Psychoterapia Uzależnień Poradnia Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim na os. XXX-lecia PRL 60.

Więcej »
Kolejne maluchy z Wodzisławia zaszczepione przeciwko meningokokom - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Styl życia » Zdrowie » 19 lutego 2015, godz. 09:11 » UM » komentarzy:  

Kolejne maluchy z Wodzisławia zaszczepione przeciwko meningokokom

Wodzisław Śląski:

Co roku Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego realizuje program zdrowotny dotyczący szczepienia na meningokoki. W 2014 roku realizowany był program „Szczepienie przeciw bakteriom meningokokowym dzieci z rocznika 2012 zamieszkałych na terenie Wodzisławia Śląskiego”.

Więcej »
Kiedy wybrać się na wizytę do ortodonty? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Styl życia » Zdrowie » 18 lutego 2015, godz. 09:38 » komentarzy:  

Kiedy wybrać się na wizytę do ortodonty?

Region:

Pierwsza konsultacja ortodontyczna wskazana jest między 3 a 6 rokiem życia, czyli wówczas, gdy dziecko posiada już wszystkie zęby mleczne. Jeżeli w tym okresie lekarz nie stwierdzi żadnej wady zgryzu, kolejna wizyta profilaktyczna powinna mieć miejsce między 7 a 9 rokiem życia.

Więcej »
Mammobus odwiedzi powiat wodzisławski - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Styl życia » Zdrowie » 30 stycznia 2015, godz. 10:23 » komentarzy:  

Mammobus odwiedzi powiat wodzisławski

Powiat:

W lutym mammobus odwiedzi powiat wodzisławski. Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka Piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Program jest jednym z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Więcej »
Reklama
Styl życia » Zdrowie » 21 stycznia 2015, godz. 10:14 » komentarzy:  

Nauka i praktyka – modelowa współpraca przedsiębiorców i szkoły źródłem sukcesu raciborskiego Medyka

Nauka i praktyka – modelowa współpraca przedsiębiorców i szkoły źródłem sukcesu raciborskiego Medyka - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Region:

Zawód higienistki stomatologicznej cieszy się w Medyku dużym powodzeniem. Daje zadowolenie i satysfakcjonujące zarobki. Pierwszy raz w historii utworzono dwie klasy o tym profilu, głównie dzięki współpracy szkoły z przedsiębiorcami, wśród których liderem jest Dentica24. W tej znanej raciborskiej spółce stomatologicznej aż 90 procent personelu stanowią absolwentki raciborskiego Medyka.

Więcej »
Styl życia » Zdrowie » 19 stycznia 2015, godz. 15:47 » red. » komentarzy:  

Leczenie kanałowe – czy warto się bać?

Leczenie kanałowe – czy warto się bać? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Gorzyce:

Leczenia kanałowego nie należy się bać. Agata Łyko z gabinetu stomatologicznego Happy Dent w Czyżowicach opowiada o przyczynach i metodach leczenia kanałowego oraz o tym, czy częste wizyty u dentysty uchronią nas przed procesem próchnicowym.

Więcej »
Czas na mammografię  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Styl życia » Zdrowie » 15 stycznia 2015, godz. 13:10 » UM Wodzisław Śląski » komentarzy:  

Czas na mammografię

Wodzisław Śląski:

W styczniu, a konkretnie 20 stycznia, mammobus odwiedzi Wodzisław Śląski. Zaparkuje on na ulicy Bogumińskiej, przy stadionie.

Więcej »
Doszło do porozumienia. Zamknięte ośrodki zdrowia zostały dzisiaj otwarte - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Styl życia » Zdrowie » 07 stycznia 2015, godz. 16:04 » red. » komentarzy:  

Doszło do porozumienia. Zamknięte ośrodki zdrowia zostały dzisiaj otwarte

Powiat:

Po 14 godzinnych negocjacjach osiągnięto porozumienie pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego. O zamkniętych placówkach w powiecie wodzisławskim pisaliśmy tutaj. Nieczynne przez kilka dni gabinety lekarskie zostały dzisiaj otwarte.

Więcej »
Styl życia » Zdrowie » 03 stycznia 2015, godz. 10:21 » Dawid Machecki » komentarzy:  

Wodzisławianin postanowił wyjść naprzeciw chorobie cywilizacyjnej, czyli otyłości i zorganizować treningi dla mieszkańców

Wodzisławianin postanowił wyjść naprzeciw chorobie cywilizacyjnej, czyli otyłości i zorganizować treningi dla mieszkańców  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Wodzisław Śląski:

22–letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego postanowił wyjść naprzeciw potrzebom społeczeństwa i zorganizować regularne treningi w różnych częściach Wodzisławia dla grupki osób. Mieszkańcy, którzy wyrażą chęć uczestniczenia w tym przedsięwzięciu przynajmniej 2–3 razy w tygodniu w godzinach porannych lub popołudniowych regularnie spotykać się będą na wspólnych treningach. - Postanowiłem zorganizować grupę osób regularnie spotykających się na wspólnych treningach w różnych częściach naszego miasta, na siłowniach i basenach - mówi Dawid Krzysztala, pomysłodawca wydarzenia (na zdj.). - Organizowane będą również wspólne wyjazdy rekreacyjne np. piesze wędrówki po górach. Oprócz treningów, które będą podstawą naszych spotkań, grupa będzie miała możliwość zapoznania się z zasadami poprawnego treningu, zasadami zdrowego odżywiania się no i poradami treningowymi, po to by każdy z osobna mógł sięgnąć po wymarzony cel, ale główną ideą grupy będzie odchudzanie – podkreśla Krzysztala.

Więcej »
Styl życia » Zdrowie » 02 grudnia 2014, godz. 15:49 » Lekarz dentysta Krzysztof Wróbel » komentarzy:  

Higiena jamy ustnej u seniora

Higiena jamy ustnej u seniora - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Region:

Niezależnie od wieku zachowanie zdrowych zębów i dziąseł jest możliwe dzięki ich szczotkowaniu dwa razy dziennie przy użyciu pasty zawierającej fluor, codziennym stosowaniu nici dentystycznej oraz regularnym wizytom u stomatologa w celu wykonania profesjonalnych zabiegów czyszczenia i przeglądów. Należy pamiętać, że u osób starszych często występują braki zębów, które są uzupełniane za pomocą protez stałych lub ruchomych. Nie zwalnia to jednak tych osób z dbania o prawidłową higienę jamy ustnej, a wręcz przeciwnie - stawia przed nimi kolejne obowiązki.

Więcej »
Rozmawiali o mukowiscydozie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Styl życia » Zdrowie » 13 listopada 2014, godz. 08:31 » UM » komentarzy:  

Rozmawiali o mukowiscydozie

Wodzisław Śląski:

8 listopada w auli Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Wałowej odbyła się konferencja dotycząca leczenia mukowiscydozy. Choroba ta jest wrodzona i uwarunkowana genetycznie, a polega na zaburzeniu wydzielania przez gruczoły zewnątrzwydzielnicze.

Więcej »
"Owocowe środy" w Zespole Szkół Sportowych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Styl życia » Zdrowie » 03 listopada 2014, godz. 09:37 » UM » komentarzy:  

"Owocowe środy" w Zespole Szkół Sportowych

Radlin:

Od 17 września 2014 r. w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie ruszyła akcja pod hasłem „Owocowa środa”. Kilka razy z rzędu właśnie w środę uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych szkoły podstawowej, a także uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum biertułtowskiej szkoły otrzymają jabłko na drugie śniadanie.

Więcej »
Mammografia w Radlinie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Styl życia » Zdrowie » 29 października 2014, godz. 12:46 » UM » komentarzy:  

Mammografia w Radlinie

Radlin:

Serdecznie zapraszamy Panie w wieku od 50 do 69 lat do Mammobusu, który w dniach 31 października oraz 3 i 4 listopada, będzie stacjonował w Radlinie, przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Więcej »
Reklama
Protezy elastyczne  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Styl życia » Zdrowie » 13 października 2014, godz. 14:00 » lek. stom. Anna Barto » komentarzy:  

Protezy elastyczne

Region:

Pacjenci, którzy utracili częściowo swoje naturalne uzębienie często zmuszeni są do noszenia protez. Współczesna protetyka dysponuje wieloma sposobami zmierzającymi do odtworzenia brakujących zębów.

Więcej »
Dąż do sprawności i badaj się! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Styl życia » Zdrowie » 10 października 2014, godz. 09:32 » Wojciech Raczkowski » komentarzy:  

Dąż do sprawności i badaj się!

Powiat:

Wodzisławskie Stowarzyszenie Amazonek serdecznie zaprasza na dwa październikowe spotkania z lekarzami specjalistami, organizowane w ramach zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia, pt.: „DĄŻ DO SPRAWNOŚCI I BADAJ SIĘ”, współfinansowanego ze środków Powiatu Wodzisławskiego.

Więcej »
Partnerzy portalu
  • Fotoobrazy, fototapety, plakaty, fotorolety, obraz ze zdjęcia - fotonaplotnie.pl
  • Galeria Bobasa
Reklama
Reklama
Dziś w Wodzisławiu Śląskim
piątek | 28 lutego 2020 | 06:21
0.5°C
śnieg
wiatr umiarkowany 5.7 m/s
z kierunku północnego
Ciśnienie:1003 hpa
Wilgotność:76%
Wschód słońca:06:33
Zachód słońca:17:24
sobota
29.02.2020
6.9°C
0.2°C
niedziela
01.03.2020
6.4°C
3.7°C
poniedziałek
02.03.2020
4.8°C
4.1°C
Partnerzy portalu
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Kacper Klon
21 lutego 2020, godz. 21:09
Kacper Klon
Kacper Klon urodził się 28.01.2020. O narodzinach synka informują rodzice Beata i Arek Kacper waży 3080 gram i mierzy 56 cm.
zobacz więcej »
Kontakt i reklama | Regulamin | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Baza firm | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i Edukacja | Nasze Rydułtowy | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.

Klauzula informacyjna RODO - polityka prywatności

Ta witryna internetowa wykorzystuje technologię plików cookie (tzw. "ciasteczek") w celu: administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług, w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). W tym przypadku, cookie przechowuje informację o unikalnym identyfikatorze sesji. "Ciasteczka" nie przechowują danych prywatnych dotyczących użytkownika, takich jak: imię, nazwisko, hasło, lokalizacja lub adres IP. Zamykając poniższe okienko, automatycznie wyrażasz zgodę na wysyłanie cookies do Twojej przeglądarki. Wtedy też, okienko z tą informacją nie będzie pojawiać się ponownie. Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.