Dzisiaj jest: wtorek, 29 listopada 2022 r.Imieniny: Błażeja, Margerity i Saturnina
Aktualności
Region:
Pijani kierowcy stracą samochód. Szczegóły nowelizacji kodeksu karnego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 21 listopada 2022, godz. 12:49 » opr. red., źródło: MS, fot. arch. portalu » komentarzy:  

Pijani kierowcy stracą samochód. Szczegóły nowelizacji kodeksu karnego

Region:

16 listopada Sejm przyjął fundamentalne zmiany w Kodeksie karnym, przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Nowelizacja czeka już tylko na podpis prezydenta.

Więcej »
Miraż z WCK z dwukrotnym tytułem Wicemistrza Świata - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 21 listopada 2022, godz. 10:00 » WCK » komentarzy:  

Miraż z WCK z dwukrotnym tytułem Wicemistrza Świata

Wodzisław Śląski:

Przez ostatnich kilka dni zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury startował podczas Mistrzostw Świata IDO w show dance w Zielonej Górze. Tancerze oraz ich trenerzy po raz kolejny pokazali najwyższy poziom swoich umiejętności stając na podium trzykrotnie.

Więcej »
Przeszło połowa pracowników wodzisławskiego magistratu zapisała się do Solidarności - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 20 listopada 2022, godz. 09:46 » Solidarność Śląsko-Dąbrowska, fot. pixabay.com/geralt » komentarzy:  

Przeszło połowa pracowników wodzisławskiego magistratu zapisała się do Solidarności

Wodzisław Śląski:

W Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego działa „Solidarność”. Pracownicy magistratu chcą doprowadzić do poprawy warunków pracy. W ich ocenie największym problemem są niskie wynagrodzenia.

Więcej »
Tańszy prąd dla firm. Ostatni dzwonek - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 20 listopada 2022, godz. 09:14 » mat. prasowe Tauron » komentarzy:  

Tańszy prąd dla firm. Ostatni dzwonek

Region:

- Do końca listopada małe i średnie przedsiębiorstwa oraz inne uprawnione podmioty powinny złożyć oświadczenie do swojego dostawcy energii, aby skorzystać z maksymalnej ceny prądu w ramach rządowej Tarczy Solidarnościowej. TAURON uruchomił specjalną stronę internetową ze wzorem oświadczenia oraz z listą odbiorców uprawnionych do skorzystania z maksymalnej ceny prądu. Energetyczny lider zachęca do składania dokumentów - informuje Tauron.

Więcej »
Reklama
NAPAD 2022. Ćwiczenia dowódczo-sztabowe - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 20 listopada 2022, godz. 08:40 » KPP Wodzisław Śl. » komentarzy:  

NAPAD 2022. Ćwiczenia dowódczo-sztabowe

Wodzisław Śląski:

W sobotni poranek dyżurny wodzisławskiej komendy został powiadomiony przez patrol, że na teren wewnętrznego parkingu jednostki policji wtargnęły dwie uzbrojone osoby. Napastnicy przy użyciu broni palnej długiej chcieli odbić zatrzymanego mężczyznę. To scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, które dzisiaj przeprowadzili wodzisławscy policjanci.

Więcej »
Prezes PiS Jarosław Kaczyński w naszym okręgu wyborczym - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 19 listopada 2022, godz. 18:53 » red., fot. PiS » komentarzy:  

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w naszym okręgu wyborczym

Region:

Szef rządzącej partii odwiedził dziś, 19.11., Górny Śląsk, w tym okręg 30, obejmujący miasta na prawach powiatu Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Żory oraz powiaty mikołowski, raciborski, rybnicki i wodzisławski. Towarzyszy mu premier Mateusz Morawiecki.

Więcej »
Rejestr dokumentów paszportowych. Nowe zasady wydania dokumentu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 19 listopada 2022, godz. 18:10 » Śląski Urząd Wojewódzki » komentarzy:  

Rejestr dokumentów paszportowych. Nowe zasady wydania dokumentu

Wodzisław Śląski:

- Od 13 listopada 2022 formalności związane z wnioskowaniem o paszport są jeszcze prostsze. Teraz paszport uzyskasz jeszcze łatwiej – sprawdź, co się zmieniło! - zachęca Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Więcej »
Magazynowanie ciepła – poznaj rozwiązania - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 19 listopada 2022, godz. 10:55 » materiał partnerski » komentarzy:  

Magazynowanie ciepła – poznaj rozwiązania

Polska:

Wzrost znaczenia odnawialnych źródeł energii, a szczególnie energii słonecznej sprawia, że pojawiają się wyzwania związane z jej magazynowaniem. Większość właścicieli domowych instalacji fotowoltaicznych decyduje się na oddawanie nadwyżek do sieci, ale w grę wchodzą także domowe akumulatory. Okazuje się, że bardziej efektywnym rozwiązaniem są magazyny ciepła.

Więcej »
Samochody elektryczne - zalety pojazdów na prąd - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 19 listopada 2022, godz. 10:50 » materiał partnerski » komentarzy:  

Samochody elektryczne - zalety pojazdów na prąd

Polska:

Polscy kierowcy z roku na rok coraz częściej decydują się na przesiadkę do samochodów napędzanych energią elektryczną. Są to pojazdy nie tylko zeroemisyjne, czyli znacznie bardziej przyjazne dla środowiska, ale również takie, na których oszczędzamy. Dodatkowo zainteresowani mogą liczyć na dopłaty ze strony rządu. W tym tekście wymienimy największe zalety aut elektrycznych.

Więcej »
Czy fotowoltaika to dobry sposób na wzmocnienie domowego budżetu? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 19 listopada 2022, godz. 10:45 » materiał partnerski » komentarzy:  

Czy fotowoltaika to dobry sposób na wzmocnienie domowego budżetu?

Polska:

Fotowoltaika to skuteczny sposób na zmniejszenie opłat za prąd. Jednak koszt założenia instalacji fotowoltaicznej jest dość wysoki i może skutecznie zniechęcać do takiej inwestycji. Czy biorąc pod uwagę koszty nadal opłaca się zdecydować na instalację i korzystanie z odnawialnych źródeł energii? Tego dowiesz się czytając poniższy tekst.

Więcej »
Twoje światła - nasze bezpieczeństwo. Bezpłatna kontrola oświetlenia w pojazdach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 18 listopada 2022, godz. 21:14 » mat. nadesłany, fot. arch. KPP » komentarzy:  

Twoje światła - nasze bezpieczeństwo. Bezpłatna kontrola oświetlenia w pojazdach

Region:

- 19 listopada (sobota) rozpocznie się trzecia odsłona tegorocznej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów - informuje Instytut Transportu Samochodowego.

Więcej »
Wodzisławskie przedszkolaki spotkały się z policjantką - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 18 listopada 2022, godz. 19:39 » KPP Wodzisław Śląski » komentarzy:  

Wodzisławskie przedszkolaki spotkały się z policjantką

Wodzisław Śląski:

W przedszkolu na ulicy Przemysława w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie profilaktyczne dla dzieci. Policjantka opowiadała najważniejsze zasady bezpieczeństwa i udzielała wskazówek, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Towarzyszył jej Sznupek, maskotka Śląskiej Policji.

Więcej »
Profilaktyczne popołudnie w Radlinie  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 18 listopada 2022, godz. 19:33 » KPP Wodzisław Śląski » komentarzy:  

Profilaktyczne popołudnie w Radlinie

Radlin:

W środę, 16 listopada, w Szkole Podstawowej nr 3 w Radlinie policyjny profilaktyk podkomisarz Patryk Błasik przeprowadził szkolenie dla pedagogów. Następnie spotkał się z rodzicami uczniów radlińskiej podstawówki, a tematem spotkania z rodzicami były cyberprzestępstwa. Profilaktyczne popołudnie odbyło się w ramach kampanii "Z głową w sieci".

Więcej »
Reklama
Awaryjne zamknięcie przejazdu kolejowego przy ul. Dworcowej w Olzie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 18 listopada 2022, godz. 19:19 » Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. Google Maps » komentarzy:  

Awaryjne zamknięcie przejazdu kolejowego przy ul. Dworcowej w Olzie

Gorzyce:

Do Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śląskim wpłynęła informacja o planowanym zamknięciu dla ruchu przejazdu kolejowego w ciągu drogi powiatowej nr 5048 S, ul. Dworcowej w Olzie. Informację tę przekazał wykonawca naprawy nawierzchni przejazdu kolejowo-drogowego, który działa na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S. A.

Więcej »
Właściwa reakcja kobiety uratowała zdrowie i życie 72-latka - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 18 listopada 2022, godz. 19:11 » KPP Wodzisław Śląski » komentarzy:  

Właściwa reakcja kobiety uratowała zdrowie i życie 72-latka

Powiat:

Temperatura na zewnątrz jest coraz niższa, nocą spada poniżej zera. Dzięki właściwej reakcji mieszkanki powiatu wodzisławskiego 72-letni mężczyzna otrzymał pomoc i trafił do wodzisławskiej ogrzewalni.

Więcej »
Reklama
Dziś w Wodzisławiu Śląskim
wtorek | 29 listopada 2022 | 12:44
3.6°C
zachmurzenie umiarkowane
wiatr słaby 1.86 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1022 hpa
Wilgotność:84%
Wschód słońca:07:20
Zachód słońca:15:49
środa
30.11.2022
2.8°C
0.0°C
czwartek
01.12.2022
2.1°C
1.0°C
piątek
02.12.2022
1.9°C
0.8°C
Partnerzy portalu
Ogłoszenia
Pokaż wszystkie »
Dodaj ogłoszenie »

Niestety nie ma jeszcze żadnych ogłoszeń

Dodaj ogłoszenie »
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Antoni Krosny
21 lutego 2020, godz. 21:11
Antoni Krosny
Antoni Krosny urodził się 28.01.2020. O narodzinach synka informują rodzice Marta i Jakub Antoni waży 1660 gram i mierzy 42 cm.
zobacz więcej »
Kontakt i reklama | Regulamin | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Baza firm | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i Edukacja | Nasze Rydułtowy | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.