Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja17 października 201811:46

ZPiT Vladislavia uświetni finał XXVIII Konkursu Gawędziarskiego Pogodomy po naszymu

ZPiT Vladislavia uświetni finał XXVIII Konkursu Gawędziarskiego Pogodomy po naszymu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia, działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury, swoim występem uświetni XXVIII edycję Konkursu Gawędziarskiego „Pogodomy po naszymu”. Organizatorem przeglądu jest Polskie Radio Katowice.

Vladislavia otworzy galę oraz zaprezentuje specjalnie przygotowany na tę okazję program. Występ podczas tak ważnej uroczystości to dla zespołu ogromne wyróżnienie. Tegorocznego „Ślązaka Roku 2018” oraz „Młodzieżowego Ślązaka Roku 2018” wybierze jury w składzie: prof. Jan Miodek, ks. prof. Jerzy Szymik oraz dr Jan Olbrycht. Impreza cieszy się ogromną popularnością. Jej głównym celem jest promocja gwary opolskiej, cieszyńskiej, rybnickiej i jej innych odmian. Konkurs organizowany jest od 1993 r. Od tego czasu przewinęło się przez niego ponad 2000 uczestników z kraju i zagranicy. Finał tegorocznej edycji odbędzie 18 listopada.

- Cieszę się, że Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia otworzy to prestiżowe wydarzenie. Prezentacja przed tak znakomitym gremium to wielka nobilitacja oraz promocja Wodzisławskiego Centrum Kultury i miasta Wodzisław Śląski – mówi dyrektor Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Zespół działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 35 lat. Zrzesza około 140 tancerzy i muzyków w wieku od 3-100 lat. Instruktorami zespołu są Dominika Brzoza-Piprek, Wanda Bukowska, Kornelia Kuna, Mirela Tlołka, Katarzyna Nochcińska i Wiktor Strzałka. O bogatą garderobę dba Krystyna Kubala.

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 listopada 202514:32

Groźny wypadek na hałdzie w Radlinie. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR

Groźny wypadek na hałdzie w Radlinie. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

W sobotę, 15 listopada, na terenie hałdy w Radlinie doszło do poważnego wypadku podczas prowadzonych prac technicznych. W wyniku gwałtownego uwolnienia pary wodnej i osunięcia skarpy poszkodowany został 50-letni mężczyzna. Doznał on rozległych poparzeń, a jego stan wymagał natychmiastowej interwencji służb ratunkowych.

red., fot. FB/OSP Biertułtowy Radlin
Reklama
Aktualności18 listopada 202515:26

Szkolenie z samoobrony dla pracowników gorzyckiego WOLO

Szkolenie z samoobrony dla pracowników gorzyckiego WOLO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Sport16 listopada 202519:14

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. Emocji na lokalnych boiskach i parkietach hal sportowych w trakcie weekendu nie brakowało. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Reklama
Aktualności17 listopada 202517:47

Nowy radiowóz zasilił flotę wodzisławskiej policji

Nowy radiowóz zasilił flotę wodzisławskiej policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności17 listopada 202505:32

Dyrektor PCKZiU uhonorowana Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej

Dyrektor PCKZiU uhonorowana Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.