Sport21 marca 201119:57

Wodzisławianki grały jak natchnione

Wodzisławianki grały jak natchnione - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
3

Sporą niespodziankę sprawiły swoim kibicom siatkarki ZORZY Wodzisław Śląski, które w ubiegły weekend brały udział w turnieju półfinałowym o awans do II ligi piłki siatkowej kobiet. Podopieczne trenera Brzezinki uzyskały awans do turnieju finałowego z pierwszego miejsca.

Wodzisławianki, które zajęły III miejsce w III lidze śląskiej, za przeciwniczki miały mistrzynie III ligi: dolnośląskiej i lubuskiej, oraz wicemistrzynie III ligi śląskiej. Skazywana na pożarcie młoda ekipa ZORZY, kolejny już raz w tym sezonie pozytywnie zaskoczyła zarówno swoich sympatyków, jak i rywalki. Wodzisławianki grały jak natchnione i zostawiły wyżej notowane zespoły w pokonanym polu, uzyskując awans do turnieju finałowego z pierwszego miejsca.

W piątek, w pierwszym dniu turnieju, ZORZA Wodzisław Śląski pokonała gospodynie - AZS ŁWSH Żary Lubsko. Wodzisławianki zagrały z polotem i zaprezentowały lubskiej publiczności skuteczną i widowiskową siatkówkę. Podopieczne trenera Brzezinki nie pozwoliły gospodyniom na rozwinięcie skrzydeł, ostrą zagrywką odrzuciły przeciwniczki od siatki, blokując wiele zagrań rywalek i wykazując się wysoką skutecznością w ataku. Dzięki dobrej grze naszych siatkarek, mecz zakończył się w niespełna godzinę wysokim zwycięstwem ZORZY 3:0.

Po piątkowej wygranej 3:0 MKS Świdnica z MOSM Tychy, ekipa mistrza ligi dolnośląskiej uważana była za zdecydowanego faworyta turnieju półfinałowego o awans do II ligi piłki siatkowej kobiet. Świdniczanki w obecnym sezonie w 21 spotkaniach nie straciły nawet seta... dopóki na ich drodze nie stanęła drużyna ZORZY Wodzisław Śląski. Podopieczne trenera Brzezinki od początku sobotniego spotkania zasygnalizowały, że tym razem MKS Świdnica trafił na godnego siebie przeciwnika. Kilka punktowych bloków w premierowej partii pozwoliło wyeliminować z gry atakującą przeciwniczek, natomiast wodzisławianki zagrały niezwykle skutecznie. Atakująca ZORZY, Aleksandra Małek, raz za razem karciła rywalki atomowymi atakami, a do jej poziomu dostroiły się przyjmujące wodzisławskiej drużyny: Agnieszka Ostrzołek i Monika Cieślak, prezentując bardzo dobrą skuteczność w ataku i pewny, precyzyjny odbiór. Pozwoliło to na wygraną w pierwszej odsłonie 25:21. Set drugi to jeszcze lepsza gra siatkarek ZORZY, które do wymienionych już atutów dodały bardzo dobrą, ostrą zagrywkę i świetną grę w obronie. Kilka asów serwisowych zagrała Marta Wójcik, a w obronie szalała libero ZORZY - Patrycja Michalska. Szczelny blok wodzisławianek dopełnił obraz tego seta, który nasza ekipa wygrała 25:19.

Po dwóch, zdecydowanie przegranych setach, świdniczanki postawiły wszystko na jedną kartę. Poprawiły odbiór, zagrały agresywniejszy serwis, częściej zaczęły wykorzystywać środkowe. W naszej ekipie, po dwóch wygranych setach, wkradło się rozprężenie, co przy perfekcyjnym przyjęciu przeciwniczek, pozwoliło im na wygranie tej partii. Na czwartą odsłonę spotkania siatkarki ZORZY ponownie wyszły bardzo skoncentrowane. Świetne przyjęcie, bardzo dobre rozegranie Marty Wójcik i mądra gra w ataku pozwoliła na mozolne budowanie przewagi ZORZY. Zaskoczył blok na środku siatki, kilkukrotnie Monika Wieliniec i Patrycja Szado zatrzymały bezkarne do tej pory środkowe ze Świdnicy. Ponownie asowymi serwisami popisała się Marta Wójcik, mocnymi atakami obronę świdniczanek bombardowała Aleksandra Małek a mądrymi i skutecznymi zbiciami nękały przeciwniczki Agnieszka Ostrzołek i Monika Cieślak. Koncentracja i dyscyplina taktyczna w wykonaniu siatkarek ZORZY skutkowała zwycięstwem w tej partii i w całym meczu. Po meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie, pełnym technicznych fajerwerków i niezwykle ofiarnej gry obu zespołów, ZORZA pokonała faworyta 3:1!

W ostatnim dniu turnieju, wodzisławska drużyna ponownie zaprezentowała wysokie umiejętności i w bardzo dobrym stylu pokonała wicemistrza województwa śląskiego - MOSM Tychy 3:0. Trzeci mecz ZORZY od początku toczył się pod dyktando naszych zawodniczek, które jedynie w secie drugim pozwoliły sobie na chwilę rozprężenia, ale ostatecznie i tą partię zapisały na swoim koncie. Tyszanki wciąż jeszcze miały szansę na awans, lecz siatkarki z Wodzisławia nie pozwoliły rywalkom na wiele. Podopieczne trenera Brzezinki zagrały ponownie bardzo dojrzale i z dużą skutecznością. Trzecim zwycięstwem nasza ekipa zapewniła sobie pierwsze miejsce w turnieju i awans do turnieju finałowego, odbierając za wygraną okazały puchar Starosty Żarskiego. Indywidualną nagrodę dla najlepszej zawodniczki odebrała kapitan ZORZY - Agnieszka Ostrzołek.

Wyjazd ZORZY na turniej w Lubsku możliwy był dzięki wsparciu Miasta Wodzisław Śląski i firmy EMET-IMPEX.

MKS ZORZA zagrała w składzie: Agnieszka Ostrzołek (kapitan), Marta Wójcik, Aleksandra Małek, Monika Wieliniec, Patrycja Szado, Monika Cieślak, Patrycja Michalska (libero), Karolina Sowisz, Monika Zborowska, Weronika Wyrozębska.
Trener: Andrzej Brzezinka

Kolejnym etapem walki o II ligę będzie turniej finałowy rozgrywany w dniach 01-03.04.2011 r. w Poznaniu. ZORZA rywalizować tam będzie z :
- UKS ZSMS Poznań
- TPS Rumia
- ŁKS Łódź

Aktualności17 kwietnia 202413:29

Gorzyccy policjanci spełnili marzenie Bartka [FOTO]

Gorzyccy policjanci spełnili marzenie Bartka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Kultura i Edukacja16 kwietnia 202406:17

Za nami VI Festiwal Akademicki

Za nami VI Festiwal Akademicki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Sport17 kwietnia 202420:38

Koszykarze MKS Wodzisław z wyjazdowym zwycięstwem

Koszykarze MKS Wodzisław z wyjazdowym zwycięstwem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl