Najnowsze wiadomości

Sport26 kwietnia 201910:19

Szpadziści z Radlina z medalami

Szpadziści z Radlina z medalami - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Radlin:

Podczas rozegranych w Rybniku szermierczych Mistrzostw Śląska Młodzików bardzo dobrze zaprezentowali się szpadziści oraz szpadzistki Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”.

W dniach 13 – 14 kwietnia 2019 r. w Rybniku odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Śląska młodzików w szpadzie kobiet i mężczyzn. Pierwszego dnia na szermierczych planszach stanęły dziewczyny, wicemistrzostwo śląska zdobyła Emilia Czajka. W czołowej ósemce znalazły się również Laura Misiak (5 miejsce), Kaja Reil (7 miejsce).

W turnieju drużynowym zawodniczki Towarzystwa Szermierzy Górnik Radlin w składzie Emilia Czajka, Amelia Kwapisz, Kaja Reil i Laura Misiak okazały się niepokonane, zdobywając złoty medal oraz tytuł Mistrzyń Śląska. Drugiego dnia na planszach stanęli chłopcy, brązowym medalistą został Szóstek Jakub, w czołowej ósemce znalazł się również Spandel Paweł (7 miejsce).

W turnieju drużynowym zawodnicy Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin” w składzie Paweł Spandel, Jakub Szóstek, Piotr Spandel, Igor Lewandowski zdobyli złoty medal oraz tytuł Mistrzów Śląska . Trenerami bezpośrednimi naszych zawodników są Andrzej Mnich i Dominika Mosler – Plura.

Autor: UM Radlin, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.