Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 listopada 201813:39

Słodkie sto lat Niepodległej w wodzisławskim Ekonomiku

Słodkie sto lat Niepodległej w wodzisławskim Ekonomiku - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wczoraj korytarz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim kusił słodyczą, przyciągał wzrok biało-czerwonymi barwami, kulinarnie przypominał o niedzielnym święcie.

Szkolny konkurs „Tort dla Niepodległej” zachęcił 39 uczestników pracujących indywidualnie lub w tandemach do zaprezentowania cukierniczych precjozów - tortów, nawiązujących barwami, tradycyjnymi smakami bądź dekoracją do świetności ostatnich stu lat Polski.

Prace uczniów ocenili znakomici cukiernicy: Pan Krzysztof Kuźnik i Pan Jerzy Walter, Pani Elżbieta Kaczmarek-Wija oraz pomysłodawczynie i organizatorki konkursu Pani Judyta Lamża i Pani Alina Awdziejczyk. Nagrody ufundowała Rada Rodziców i Fundacja Szkolna Ekonomik. Wśród kreatorów cudownych i smacznych tortów upamiętniających Niepodległą 1. miejsce zajęła Karolina Waler z kl. III TG, 2. uczennice Wiktoria Szymiczek i Oliwia Ficke z klasy II TG, z kolei na trzecim miejscu uplasował się uczeń I klasy BS – Kacper Czaja.

Jury niejednokrotnie podkreślało bardzo wysoki poziom konkursu, ogromną staranność i pracę włożoną w przygotowanie tych słodkich delicji. Nie bez znaczenia był również smak – za jego kreację wyróżnieni zostali uczniowie klasy III TG: Łukasz Skowron i Patrycja Mandera. A jak degustatorzy podkreślali, smaki były rozmaite: tradycyjny i wyraźny kajmak rywalizował z dostojnym migdałem, malina i truskawka przypominały o narodowych barwach, zaś stracciatella kazała sięgnąć do kuchni włoskiej i choć nie częstowaliśmy tradycyjną południową zupą, twórcą udało się odtworzyć ten „poszarpany” smak.

Warto wspomnieć, że to nie jedyny pomysł na słodkie urodziny. Smaczną pamiątkę przygotowała również klasa II TG, pod opieką Pana Krzysztofa Zielonki, która 9 listopada 2018 r. pod hasłem „100 deserów na 100 lat!” częstowała nauczycieli i uczniów dwukolorowymi galaretkami.

To znak czasów, że potrafimy również w ten sposób świętować wydarzenia, które stanowią o naszej tożsamości, wartości i wyjątkowości. Uczniowie włożyli w to całe swoje serce, talent i umiejętności...

Autor: ZSE Wodzisław, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności24 grudnia 202520:57

Gotowość bez przerwy. Osiemnastomiesięczne dziecko wymagało pomocy. Interweniował śmigłowiec LPR

Gotowość bez przerwy. Osiemnastomiesięczne dziecko wymagało pomocy. Interweniował śmigłowiec LPR - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim
Sport23 grudnia 202519:56

Mariusz Pawełek dyrektorem sportowym Unii Turza Śląska

Mariusz Pawełek dyrektorem sportowym Unii Turza Śląska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Unia Turza Śląska, fot. Karol Fieroch
Reklama
Aktualności23 grudnia 202511:41

Styczeń w Wodzisławiu Śląskim [KALENDARIUM]

Styczeń w Wodzisławiu Śląskim [KALENDARIUM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Dorota Piecha
Reklama
Reklama
Aktualności23 grudnia 202513:21

Pszów: Młodzi radni z mandatem

Pszów: Młodzi radni z mandatem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Aktualności23 grudnia 202511:24

Gmina Godów: W Wigilię i Sylwestra PSZOK będzie nieczynny

Gmina Godów: W Wigilię i Sylwestra PSZOK będzie nieczynny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Kultura i Edukacja24 grudnia 202514:32

Gdy rodzi się dobro. Jasełka w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Gdy rodzi się dobro. Jasełka w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Grudzień w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim od lat nierozerwalnie związany jest z jasełkami. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych tradycji, każdego roku staje się okazją do wspólnego przeżywania atmosfery Bożego Narodzenia, refleksji nad jego przesłaniem oraz integracji całej społeczności szkolnej.

opr. red., źródło: ZST Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności23 grudnia 202513:27

Rydułtowski Panel Obywatelski. Mieszkańcy zdecydują o przyszłości terenów pokopalnianych

Rydułtowski Panel Obywatelski. Mieszkańcy zdecydują o przyszłości terenów pokopalnianych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy, fot. pexels.com/fauxels
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.