Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 sierpnia 201912:50

Mieszkanka Świerklan otrzymała podziękowania za wzorową postawę obywatelską

Mieszkanka Świerklan otrzymała podziękowania za wzorową postawę obywatelską - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. Grzegorz Matuszek podziękował mieszkance Świerklan za wzorową postawę obywatelską. Pani Aleksandra uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który prowadził samochód mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Czujność, zaangażowanie i odwaga tej Pani zasługuje na ogromne uznanie. Działając w zdecydowany sposób być może zapobiegła tragedii na drodze.

Mł. insp. Grzegorz Matuszek spotkał się dzisiaj w komendzie z Panią Aleksandrą, która wykazała się odwagą i przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Komendant podziękował za pomoc i podkreślił, że współpraca z tak życzliwą i pełną zaangażowania obywatelką, to dla policji zaszczyt.

W poniedziałek kobieta poinformowała dyżurnego wodzisławskiej policji o tym, że ulicą Centralną w Połomi jedzie volkswagen, którego kierowca najprawdopodobniej jest pijany. Zanim jednak zadzwoniła na policję, sama uniemożliwiła kierującemu dalszą jazdę. Widząc, że jedzie on całą szerokością jezdni, zjechała za nim na parking i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki. Potem już czekała na przybycie policyjnego patrolu. Kierującym okazał się 34-latek, który w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Kierowca odpowie wkrótce za przestępstwo jakiego się dopuścił.

Komendant Matuszek podkreślił, że taki czyn stanowi niezwykłe wsparcie dla działań policji, a odwaga i determinacja Pani Aleksandry zasługują na najwyższe uznanie. Chęć niesienia pomocy oraz kreowanie praworządnych zachowań godne są naśladowania. Sama wyróżniona podkreśliła, że działała pod wpływem impulsu, wiedziała jednak, że nie może postąpić inaczej. Jak się okazało, kobieta już nie po raz pierwszy interweniowała w związku z podejrzeniem jazdy pod wpływem alkoholu.

Podczas spotkania, komendant wręczył Pani Aleksandrze pisemne podziękowania i kwiaty oraz drobne upominki z logo kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz". Życzył też mieszkańce wszystkiego najlepszego i wszelkiej pomyślności.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności12 lutego 202610:58

Zmarł ks. Stanisław Moś. Kapłan był związany z Kokoszycami

Zmarł ks. Stanisław Moś. Kapłan był związany z Kokoszycami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Archidiecezja Katowicka
Reklama
Sport11 lutego 202617:44

Kinga Tkocz w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. Kolejny krok w sportowej karierze wodzisławskiej biathlonistki

Kinga Tkocz w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. Kolejny krok w sportowej karierze wodzisławskiej biathlonistki  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. UKS Strzał Wodzisław
Aktualności13 lutego 202612:41

Policja odzyskała skradzionego Mercedesa

Policja odzyskała skradzionego Mercedesa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności11 lutego 202617:57

W ferie zimowe zmieni się rozkład jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

W ferie zimowe zmieni się rozkład jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności11 lutego 202619:31

Wyjątkowy jubileusz 90. urodzin mieszkanek Pszowa

Wyjątkowy jubileusz 90. urodzin mieszkanek Pszowa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Aktualności11 lutego 202614:14

Zmiany w organizacji ruchu na ul. 1 Maja w Mszanie od 16 lutego

Zmiany w organizacji ruchu na ul. 1 Maja w Mszanie od 16 lutego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności11 lutego 202618:53

Przetarg na termomodernizację Ośrodka Kultury w Skrzyszowie

Przetarg na termomodernizację Ośrodka Kultury w Skrzyszowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 lutego 202618:04

Bezpieczeństwo w mieście w 2025 roku. Straż Miejska w liczbach

Bezpieczeństwo w mieście w 2025 roku. Straż Miejska w liczbach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności11 lutego 202612:42

Prezydent Wodzisławia Śląskiego na Forum Bankowo-Samorządowym 2026

Prezydent Wodzisławia Śląskiego na Forum Bankowo-Samorządowym 2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Związek Banków Polskich
Aktualności11 lutego 202619:23

Bezpieczne ferie w Rydułtowach. Edukacja i bezpieczeństwo nad wodą [FOTO]

Bezpieczne ferie w Rydułtowach. Edukacja i bezpieczeństwo nad wodą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy, fot. st. ogn. Marcin Herok, UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.