Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 września 201913:37

Śpiewająco o bezpiecznym powrocie do domu [WIDEO]

Śpiewająco o bezpiecznym powrocie do domu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

Od 2 września droga do szkoły i przedszkola i z powrotem stała się znów codziennym elementem w życiu dziecka, aż do następnych wakacji. Zatem droga ta powinna być bezpieczna. O zasadach bezpieczeństwa na drodze i o odpowiedzialności za swoje zdrowie rozmawiali policjanci z ruchu drogowego z przedszkolakami w Łaziskach.

Początek roku szkolnego to również czas wytężonej pracy policjantów z drogówki, którzy nie tylko dbają o bezpieczeństwo pieszych w okolicach placówek oświatowych ale także odwiedzają szkoły i przedszkola i edukują dzieci. Stróże prawa przekazują dzieciom podstawowe informacje dotyczące ich bezpieczeństwa. Szczególną ochroną objęci są najmłodsi uczniowie, którzy poznają drogę do swojej szkoły. Mundurowi pokazują maluchom, jak i gdzie bezpiecznie przejść przez jezdnię. Dyscyplinują także rodziców, którzy podwożąc samochodami swoje pociechy zapominają o używaniu fotelików i pasów bezpieczeństwa lub zatrzymują się w miejscach niedozwolonych, stwarzając w ten sposób zagrożenie dla innych pieszych. Ostatnio policjanci w białych czapkach odwiedzili przedszkole w Łaziskach. Maluchy zaskoczyły stróżów prawa dużą wiedzą w tym obszarze a także bogatym repertuarem jaki przygotowali specjalnie na ich wizytę. Po wysłuchanych występach policjanci rozdali dzieciom elementy odblaskowe.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 marca 202610:13

Wodzisław stawia na odporność społeczną. Jest wniosek o ponad 500 tys. zł

Wodzisław stawia na odporność społeczną. Jest wniosek o ponad 500 tys. zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Aktualności17 marca 202620:03

Obowiązkowa deratyzacja w Wodzisławiu. Sprawdź, co musisz zrobić

Obowiązkowa deratyzacja w Wodzisławiu. Sprawdź, co musisz zrobić - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Kultura i Edukacja17 marca 202619:55

Irena Małysa odwiedzi Godów. Wyjątkowe wydarzenie w bibliotece

Irena Małysa odwiedzi Godów. Wyjątkowe wydarzenie w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów, fot. FB/Irena Małysa strona autorska
Aktualności18 marca 202622:16

Duża inwestycja drogowa w Rydułtowach. Zmiany w ruchu i objazdy

Duża inwestycja drogowa w Rydułtowach. Zmiany w ruchu i objazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.