Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 września 202013:19

Elektryczny autobus na testach w powiecie wodzisławskim

Elektryczny autobus na testach w powiecie wodzisławskim - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Od jutra na liniach powiatowych obsługiwanych przez PKS w Raciborzu będzie kursował elektryczny autobus marki SOR. Pojazd czeskiego producenta przyjechał do powiatu w poniedziałek na trzytygodniowe testy.

Autobus EBN11 jest niskopodłogowy i ma troje drzwi otwierających się na zewnątrz. Na pokład może zabrać do 91 pasażerów, w tym posiada 27 miejsc siedzących. Na jednym ładowaniu elektrycznym autobus może przejechać od 150 do 230 kilometrów, w zależności od układu tras. Średni czas ładowania baterii wynosi od 4 do 5 godzin. Ich pojemność to 172 kWh.

Jak mówi przedstawiciel firmy SOR Poland Jan Waśkiewicz autobus ten to sprawdzona konstrukcja, bez większych problemów porusza się po Czechach. W sąsiedniej Ostrawie jeździ ich 6 sztuk.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wraz PKS-em w Raciborzu najpierw chce sprawdzić jak elektryczny autobus zachowuje się podczas jazdy lokalnymi drogami. – Sprawdzimy, jak ten pojazd poradzi sobie w naszych warunkach. Po testach przeprowadzimy analizę i zastanowimy się wspólnie nad ewentualnymi możliwościami wprowadzenia takiego autobusu do floty naszego przewoźnika – mówi starosta Leszek Bizoń, który razem z wicestarostą Tadeuszem Skatułą w poniedziałek oglądali pojazd i odbyli krótką jazdę testową.

– Autobusy marki SOR mamy u siebie od 2017 i sprawdziły się. Są oszczędne i mało awaryjne. Teraz będziemy testować elektryczny autobus tej firmy na różnych konfiguracjach lokalnych tras i zobaczymy, czy potwierdzą się przedstawione dane – wyjaśnia Damian Knura, prezes PKS Racibórz.

Test elektrycznego autobusu prowadzony jest w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności27 marca 202612:23

Miliony dla szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Powiat inwestuje w zdrowie mieszkańców

Miliony dla szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Powiat inwestuje w zdrowie mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 marca 202611:15

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Kultura i Edukacja27 marca 202612:16

Zapisy zamknięte, ale szansa nadal jest. Konferencja WNET przyciągnęła tłumy

Zapisy zamknięte, ale szansa nadal jest. Konferencja WNET przyciągnęła tłumy  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Olechowska
Reklama
Sport29 marca 202613:52

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO]

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.