Aktualności14 marca 202122:24

Trwa dobra passa koszykarzy MKS Wodzisław Śląski

Trwa dobra passa koszykarzy MKS Wodzisław Śląski - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W miniony piątek, 12 marca w Szkole Podstawowej Nr 28 Wodzisław Śl. został rozegrany kolejny mecz koszykówki chłopców w ramach rozgrywek U13M. Był to przedostatni mecz finału B śląskich rozgrywek, w którym wodzisławianie zmierzyli się z drużyną UKS SP 27 Katowice II.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i minimalnie lepsi byli chłopcy z Wodzisławia Śl., wygrywając 19:15. W tej części spotkania wyróżniał się nasz najwyższy gracz, Kamil Szeremeta, który zbierał piłki i był skuteczny.

- O drugiej kwarcie będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć. Fatalna gra zarówno w ataku, jak i w obronie wodzisławskiej drużyny zakończyła się przegraną tej części meczu 5:26. Efektem tego na przerwę nasza drużyna schodziła przegrywając różnicą 17 punktów, co nie wróżyło zbyt dobrze, jeżeli chodzi o końcowy wynik – informują w wodzisławskim klubie.

Na szczęście druga połowa meczu to zupełnie inna gra zespołu MKS Wodzisław Śląski. Do walki o zwycięstwo poderwał chłopców kapitan drużyny Kamil Ochodek, który był w tym dniu bez wątpienia naszym najlepszym graczem. Trzecia kwarta to wygrana 23:6, a ostatnia część spotkania również zakończyła się pewnym zwycięstwem 32:15. Wynik całego meczu 79:62 dla MKS Wodzisław Śląski.

- Cieszy fakt, że zespół umiał pozbierać się po wyjątkowo nieudanym fragmencie meczu i tak zdominować grę po przerwie. W drugiej połowie meczu, oprócz kapitana drużyny, wyróżnili się Filip Pielorz, Kacper Kamiński, Jakub Jachimowicz oraz Tymoteusz Kubica. Nasza drużyna wygrała już piąty z rzędu mecz, nie odnosząc żadnej porażki w rundzie rewanżowej finału B śląskich rozgrywek. Przed nami już tylko jeden mecz i mamy nadzieję, że dobrą passę podtrzymamy już do końca rywalizacji – podsumowują przedstawiciele MKS Wodzisław Śląski.

Trenerem drużyny jest Mirosław Pielorz

W meczu uczestniczyli

Górny rząd od lewej: Mirosław Pielorz /trener/, Kacper Kamiński, Kamil Szeremeta, Michał Borkowski, Kacper Lamla, Kamil Ochodek /kapitan drużyny/ Łukasz Ochodek /pełniący funkcję kierownika drużyny/
Dolny rząd od lewej: Jakub Jachimowicz, Filip Pielorz, Filip Dziak, Patryk Chłapek, Tymoteusz Kubica, Jakub Świderek.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Aktualności17 maja 202414:24

Awanse i odznaczenia. Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Awanse i odznaczenia. Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

17 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. To wyjątkowe wydarzenie było okazją do uhonorowania zasług strażaków, którzy codziennie narażają swoje życie dla dobra społeczności lokalnej. To także moment refleksji nad ich ciężką pracą i nieustanną gotowością do niesienia pomocy.