Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 października 202111:54

Konkurs gawędziarski „Fedrowani w godce” w WCK

Konkurs gawędziarski „Fedrowani w godce” w WCK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Stowarzyszenie „Vladislavia” wraz z Wodzisławskim Centrum Kultury zapraszają dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do udziału w 11. edycji Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce”. Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia, a konkurs laureatów zaplanowany został na 11 grudnia br.

Po rocznej przerwie powraca konkurs gawędziarski “Fedrowani w godce”. To już 11. edycja cieszącego się ogromną popularnością wydarzenia. Tegoroczne przesłuchania konkursowe odbędą się w zmienionej formule. Organizator czeka na zgłoszenia uczestników do 20 listopada. Zgłoszenie polega na wysłaniu karty zgłoszenia wraz z nagraniem video prezentacji własnego monologu na adres mailowy vladislaviastowarzyszenie@gmail.com lub brzozadominika@vp.pl. 5 gawędziarzy z każdej kategorii wiekowej zostanie zaproszonych na półfinały, które odbędą się 2 grudnia w Wodzisławskim Centrum Kultury. Po zakończeniu przesłuchań laureaci 3 pierwszych miejsc w każdej kategorii, otrzymają zaproszenie na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się 11 grudnia na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury.

- Tematyka gawęd powinna być związana z życiem śląskiej rodziny. Mile widziane są gawędy, które odnoszące do pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji. Uczestników oceniać będzie kilkuosobowe jury – mówi Dominika Brzoza-Piprek, pomysłodawczyni konkursu, główny instruktor ZPiT Vladislavia, prezes Stowarzyszenia „Vladislavia”.

Patronat medialny nad tegoroczną imprezą objęła TVP3 Katowice. Więcej szczegółów na temat konkursu znajduje się w regulaminie oraz na stronie internetowej www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

- Mam nadzieję, że konkurs „Fedrowani w godce” spotka się z zainteresowaniem ze strony uczniów i przedszkolaków. Jest on bowiem okazją do spotkania miłośników gwary i śląskich tradycji oraz do zaprezentowania przed jury i publicznością swojego talentu. Ponadto celem konkursu jest kultywowanie oraz popularyzowanie gwary oraz tradycji śląskich, co jest istotnym elementem w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży i kształtowaniu ich tożsamości regionalnej – podkreśla Dominika Brzoza-Piprek.

Stowarzyszenie „Vladislavia” oraz Wodzisławskie Centrum Kultury od lat współpracują wspólnie tworząc przestrzeń to tworzenia i propagowania kultury ludowej, folkloru, tańca i śpiewu. Działający od 40 lat Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia zrzeszony w Amatorskim Ruchu Artystycznym ARA wychował i nadal wychowuje dzieci, młodzież i dorosłych do życia w poszanowaniu wartości kulturowych i świadomego uczestnictwa w kulturze.

Zespół Pieśni i Tańca "Vladislavia jest tegorocznym zdobywcą tytułu "Marka Śląskie" w konkursie zorganizowanym przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Autor: Wodzisławskie Centrum Kultury,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:konkurs

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 lutego 202600:27

Radlin: Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Rybnickiej i Mariackiej

Radlin: Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Rybnickiej i Mariackiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności2 lutego 202612:52

Powiat wodzisławski: Kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 12 lutego

Powiat wodzisławski: Kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 12 lutego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Sport1 lutego 202620:03

Olimpia bardzo długo się męczyła, ale ostatecznie zwyciężyła [FOTO i WIDEO]

Olimpia bardzo długo się męczyła, ale ostatecznie zwyciężyła [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W niedzielne popołudnie, 1 lutego, hala OSiR w Raciborzu była areną derbowego starcia w ramach II ligi koszykówki kobiet. RKK AZS Racibórz podejmował ŻKK Olimpię Wodzisław Śląski. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji i zwrotów akcji, a jego przebieg potwierdził, jak nieprzewidywalna potrafi być rywalizacja na tym poziomie rozgrywkowym.

(greh)
Reklama
Reklama
Telegraf2 lutego 202615:10

Najpierw żona, potem mąż

Najpierw żona, potem mąż - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slosg
Reklama
Sport2 lutego 202612:28

Medalowe występy zawodników Akademii Sportowej Top Team na Mistrzostwach Europy SOLT X 2026

Medalowe występy zawodników Akademii Sportowej Top Team na Mistrzostwach Europy SOLT X 2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Sport2 lutego 202611:50

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności2 lutego 202613:02

Bezpłatne seminaria o nowoczesnej robotyce w kształceniu i przemyśle

Bezpłatne seminaria o nowoczesnej robotyce w kształceniu i przemyśle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.