Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja12 września 201609:59

WCK: Marcin "Kostek" Kost - instruktor, zawodnik i mistrz

WCK: Marcin
0
Reklama
Wodzisław Śląski: Już od ponad 5 lat szeregi instruktorskie Wodzisławskie Centrum Kultury zasila Marcin "Kostek" Kost prowadząc zajęcia akrobatyczne i break dance'owe w zespołach Miraż i Memento. Być może niewielu wie, że Marcin jest jednym z czołowych tancerzy i choreografów w stylu hip-hop w Polsce i ciągle zdobywa nowe tytuły na najbardziej prestiżowych zawodach.

Marcin "Kostek" Kost jest absolwentem AWF w Katowicach. Ukończył studia wychowania fizycznego, z specjalizacją gimnastyki korekcyjnej, dodatkowo uzyskując po drodze kwalifikacje trenera akrobatyki sportowej. Tańcem zajmuje się od 9 lat, a jego największymi osiągnięciami są m.in. II miejsce na międzynarodowych zawodach Break the Floor na Słoweni, wystąpienie na Over the top World Wide, wygrana na Wirującej strefie, oraz II miejsce na eliminacjach Europy Wschodniej Floor Wars.

Marcin "Kostek" Kost to niewątpliwie wulkan pozytywnej energii. Swoją pasją zaraża dzieci i młodzież, które codziennie odwdzięczają mu się ogromną sympatią. Jego uśmiech rozpromienia każde zajęcia a umiejętności i warsztat imponują. Współpracuje z instytucjami w Polsce i zagranicą.

Obecny sezon jest dla "Kostka" niezwykły, ponieważ obfituje wiele złotych i srebrnych medali z zawodów break dance'owych i hip-hopowych. Do największych sukcesów zalicza wygrane eliminacje do Winner Cypher King - Style Season elimination to top8 Redbull BC One Poland, dzięki którym rozsławiono go na REDBULL BC ONE POLAND CYPHER. Dalej, zdobył I miejsce na Wall Street Battle – 2016, Spontan Hip Hop Jam vol2 – 2016, Kozienice City Breakers III – 2016, BREJKDANS Taniec Połamaniec vol. 2 – 2016, na zawodach Rytm Ulicy w Pile – 2016 oraz dwa II miejsca na Break King Bielawa 2016 i Battle of South – 2016. W lipcu tego roku dostał się wraz z Freakiem ze swojej grupy do TOP 16 z 230 ekip z całego świata na OUTBREAK Europe, a następnie reprezentując Polskę jako Team Polad zdobył II miejsce. Na sierpniowych zawodach w Stalowej Woli zajął II miejsce wraz z Martinem ze swojej grupy. Na koniec podczas HipHop Kemp znalazł się w TOP 8 na 80 Bboys Footwork/tooprock Contest, w TOP 16 1 vs 1 na 250 Tbboys oraz w TOP 8 w skipowych 3 vs 3.

Odkąd Marcin "Kostek" Kost pojawił się w Wodzisławskim Centrum Kultury od razu można było zauważyć wzrost umiejętności akrobatycznych dzieci i młodzieży. Przekłada się to oczywiście na zdobywane przez zespoły nagrody i medale. Tylko w tym sezonie Miraż zdobył tytuł Mistrza Polski w show dance, Vicemistrza Świata w show dance i wiele innych nagród z najwyższych podium, a Teatr Tańca Memento wywalczył m.in. 3 pierwsze miejsce na Street Styles Summer Battle vol.3 w Łaskach k/ Łodzi. Oczywiście sukcesy zespołów Wodzisławskiego Centrum Kultury są wynikiem ciężkiej pracy i umiejętności całej kadry instruktorskiej, która w przypadku tej instytucji jest naprawdę imponująca. Niemniej jednak Kost stanowi od kilku lat jej mistrzowski trzon. Jest nie tylko instruktorem i trenerem, ale również zawodnikiem, który doskonale rozumie z czym wiążą się występy przed publicznością i udział w zawodach. Jego praktyka przekłada się na mistrzostwo.

Więcej o kadrze instruktorskiej Wodzisławskiego Centrum Kultury można przeczytać TUTAJ.

Autor: WCK, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 grudnia 202510:39

Dom z dużą działką w dzielnicy Wilchwy na sprzedaż

Dom z dużą działką w dzielnicy Wilchwy na sprzedaż - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Aktualności16 grudnia 202513:18

Od stycznia zmiana rozkładu jazdy

Od stycznia zmiana rozkładu jazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Aktualności16 grudnia 202510:31

PZON szuka lekarzy i specjalistów

PZON szuka lekarzy i specjalistów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. AI
Aktualności16 grudnia 202510:45

Świąteczny rozkład jazdy Wodzisławskie Komunikacji Powiatowej

Świąteczny rozkład jazdy Wodzisławskie Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 grudnia 202514:25

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa wykona Gwiazdkowe Melodie. Koncert świąteczny na placu Gladbeck

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa wykona Gwiazdkowe Melodie. Koncert świąteczny na placu Gladbeck - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Trzeciok
Reklama
Aktualności17 grudnia 202512:51

Już jutro kolejna sesja Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego. Co w porządku obrad?

Już jutro kolejna sesja Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego. Co w porządku obrad? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja17 grudnia 202511:16

Nowy rozdział dla edukacji motoryzacyjnej w Powiecie Wodzisławskim [FOTO]

Nowy rozdział dla edukacji motoryzacyjnej w Powiecie Wodzisławskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie odbyło się uroczyste otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie diagnostyki i naprawy pojazdów. To już trzecie tego typu centrum działające na terenie powiatu wodzisławskiego, obok placówek w Turzy Śląskiej i Wodzisławiu Śląskim. 

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności17 grudnia 202514:42

Szkoła w Łaziskach po remoncie. Placówka wypiękniała!

Szkoła w Łaziskach po remoncie. Placówka wypiękniała! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Aktualności17 grudnia 202511:49

Razem dla dobra innych. Starostwo Powiatowe w Szlachetnej Paczce

Razem dla dobra innych. Starostwo Powiatowe w Szlachetnej Paczce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja17 grudnia 202511:08

Kolędy pod choinką i wspólne świętowanie. Wilchwiańska tradycja znów połączy mieszkańców

Kolędy pod choinką i wspólne świętowanie. Wilchwiańska tradycja znów połączy mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Kultura i Edukacja17 grudnia 202511:34

Boże Narodzenie zapisane w ikonach. Świąteczna wystawa w Galerii pod Fikusem

Boże Narodzenie zapisane w ikonach. Świąteczna wystawa w Galerii pod Fikusem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.