Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja15 grudnia 201607:44

Pszów: Przedszkole numer 2 i ZSP we wspólnym projekcie

Pszów: Przedszkole numer 2 i ZSP we wspólnym projekcie  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

W tym roku szkolnym Publiczne Przedszkole nr 2 oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie realizują wspólny projekt polegający na współpracy wolontariackiej. 

Projekt jest pomysłem nauczycielek przedszkola nr 2 i zakłada wzajemną współpracę, jest o tyle ciekawy, że nie tylko uczniowie ZSP będą pomagać najmłodszym, ale także przedszkolaki mają zadania wobec uczniów. Głównym celem projektu oprócz względów wychowawczych jest integracja placówek. Zadania uczniów ZSP to np. pomoc przedszkolakom podczas zajęć na lodowisku, czytanie dzieciom wierszy i bajek, czy wspólna organizacja warsztatów fryzjerskich. - Ze strony przedszkolaków planujemy występy najmłodszych na uroczystej wigilii w ZSP oraz podczas zakończenia roku szkolnego. Korzyści płynące z wzajemnej współpracy obu placówek są spowodowane przede wszystkim aktywnością naszych wychowanków, którzy pomagając sobie wzajemnie uczą się szacunku, zaangażowania, pracy na rzecz innych oraz pokazują jak wspaniałą mamy młodzież - opowiada Teresa Wajner, dyrektor przedszkola.

Autor: red., dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.