Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja29 maja 201918:39

Filip Giemza w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Filip Giemza w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim - Filip Giemza zdobył trzecie miejsce w wojewódzkich eliminacjach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii recytacja, które odbyły się 11 maja w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Tym samy Filip zakwalifikował się do etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach 12-15 czerwca w Ostrołęce.

Patronat honorowy nad najstarszym i najbardziej prestiżowym turniejem artystycznym skierowanym do młodzieży szkół średnich oraz osób dorosłych objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W prezentacji konkursowej wystąpili najlepsi recytatorzy województwa śląskiego. Uczeń Zespołu Szkół Technicznych, tegoroczny maturzysta – Filip Giemza reprezentował część południową naszego województwa.

Jury konkursu, po wysłuchaniu 27 uczestników w 4 kategoriach artystycznych, przyznało Filipowi tytuł laureata III nagrody w turnieju recytatorskim. Wynik ten oznacza również kwalifikację ucznia do etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach 12-15 czerwca w Ostrołęce.

Opiekunami artystycznymi Filipa byli nauczyciele ZST: Ilona Bazan i Paweł Kontny.

Serdecznie gratulujemy Filipowi tak wielkiego sukcesu artystycznego i życzymy powodzenia w etapie finałowym konkursu.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Zobacz film

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności20 czerwca 202514:46

Startuje BalatoNOWE Granie

Startuje BalatoNOWE Granie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natalia Maciejek/UM
Reklama
Aktualności19 czerwca 202521:13

Prezydent miasta otrzymał absolutorium i wotum zaufania

Prezydent miasta otrzymał absolutorium i wotum zaufania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.