Umowa Jedynki z Uniwersytetem Ekonomicznym

4 czerwca br. w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych w Katowicach, odbyło się uroczyste podpisanie umów partnerskich Uniwersytetu Ekonomicznego z trzema szkołami ponadgimnazjalnymi z województwa śląskiego, wśród których znalazła się wodzisławska Jedynka.
Umowę podpisał prorektor UE prof. dr hab. Sławomir Smyczek oraz dyrektor I LO Janina Rurek.
W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele uczniów II klasy matematyczno – informatycznej I LO: Mariusz Pyrk, Semir Sionek oraz Maciej Wiencis.
Umowa zakłada przede wszystkim współpracę I LO z Wydziałem Informatyki i Komunikacji, który kształci studentów w specjalnościach m. in. takich jak: biznes elektroniczny, inżynieria systemów informatycznych zarządzania, gry i aplikacje mobilne, dziennikarstwo ekonomiczne czy projektowanie komunikacji wizualnej.
Wydział Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach współpracuje z wybranymi szkołami ponadgimnazjalnymi w ramach programów, wspierających edukację zdolnych uczniów. Już od października br. wykładowcy uniwersyteccy będą prowadzili warsztaty i wykłady zgodnie z opracowanym wspólnie harmonogramem zarówno na terenie Liceum, jak i na uniwersytecie. Umowa zakłada również wspomaganie nauczycieli we wprowadzaniu ciekawych i innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych i dydaktycznych.









![Poznaj Branżowe Centrum Umiejętności w Pszowie [WIDEO] Poznaj Branżowe Centrum Umiejętności w Pszowie [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766147045bez-tytulu-.jpg)
![Turniej Akademii Top Team. Sportowa rywalizacja i integracja młodych zawodników [FOTO] Turniej Akademii Top Team. Sportowa rywalizacja i integracja młodych zawodników [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766185495596508476-1433047885492244-5542572116226959565-n-.jpg)

Komentarze (0)
Dodaj komentarz