Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport6 grudnia 202318:23

Siatkarska rywalizacja w ramach akcji Biała wstążka

Siatkarska rywalizacja w ramach akcji Biała wstążka - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W wodzisławskim ekonomiku odbył się mecz piłki siatkowej, w którym wzięli udział wodzisławscy policjanci. Było to jedno z działań wpisujących się w ogólnopolską kampanię profilaktyczną "Biała wstążka". Chociaż walka o punkty była zacięta, to nie wynik był najważniejszy, ale integracja i dobra zabawa.

W ramach kampanii profilaktycznej "16 Dni Przeciwdziałania Przemocy", która wystartowała w naszym powiecie 25 listopada i potrwa do 10 grudnia, odbył się mecz piłki siatkowej. Wzorem ubiegłych lat swoją drużynę wystawiła Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz pracownicy i podopieczni Powiatowego Domu Dziecka i Powiatowej Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Wodzisławiu Śląskim oraz Gorzyczkach. Organizatorem wydarzenia był zespół monitorujący Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Dyrektor Powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia Dla Osób Doznających Przemocy Domowej, Celina Uherek - Biernat wspólnie z policyjnym profilaktykiem, podkomisarzem Patrykiem Błasikiem przywitali wszystkich zawodników i kibiców. Następnie uczestnicy meczu minutą ciszy uczcili tragicznie zmarłych policjantów z Wrocławia. Kolejno zawodnicy wymieszali składy, podzielili się na trzy drużyny i przystąpili do gry. Wspólnym celem meczów nie był bowiem wynik, a dobra zabawa i gra fair-play. Tegoroczna edycja kampanii "Biała wstążka" zwraca uwagę na problem przemocy wobec osób z niepełnosprawnościami. Mecz był jednym z działań w ramach trwającej kampanii.

"Rozgrywki bez przemocy" były okazją do wspólnej aktywności fizycznej i integracji. Bo kto jak nie my - dorośli, powinniśmy dawać młodzieży przykład, że sport warto uprawiać w każdym wieku.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 marca 202409:13

Dębowy weteran padł ofiarą wandali

Dębowy weteran padł ofiarą wandali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Egreen
Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska
Reklama
Sport1 marca 202409:18

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja3 marca 202415:51

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Po 5 latach od ostatniego wyjazdu udało się ponownie wrócić do tradycji Zespołu Sukces i Orkiestry KWK Rydultowy czyli do zagranicznych wyjazdów i pokazów na festiwalach poza granicami Polski. Zorganizować wyjazd po takiej przerwie nie było łatwym zadaniem, ale udało się!

opr. red.
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.