Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport28 marca 202411:19

Martyna Pietroszek z medalami mistrzostw Polski. Sztafeta też na podium

Martyna Pietroszek z medalami mistrzostw Polski. Sztafeta też na podium - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Udanie rozpoczęły starty w mistrzostwach Polski młodzicki z KS Ski Team Wodzisław Śląski, które w miniony poniedziałek, 25.03., biegały na dystansie 5 kilometrów stylem dowolnym.

Na wspomnianym dystansie, najlepiej z zawodniczek wodzisławskiego Ski Teamu zaprezentowała się Martyna Pietroszek, która wywalczyła brązowy medal. Do krążka z najcenniejszego kruszcu straciła niespełna osiem sekund. Na piątym miejscu rywalizację zakończyła Oliwia Witek, tracąc do miejsca pierwszego osiemnaście sekund. W pierwszej dziesiątce uplasowała się jeszcze Wiktoria Baszton, zajmując miejsce dziewiąte. Z kolei na czternastym miejscu swój start zakończyła Amelia Cholajda.

Drugi dzień zmagań był równie owocny, jak pierwszy. Wicemistrzostwo Polski wywalczyła Martyna Pietroszek, tracąc do złota 6 sekund, na 4. miejscu uplasowała się Oliwia Witek. Bardzo dobry bieg zaliczyła również Wiktorii Baszton, która skończyła zmagania na 8. miejscu. Na 13. miejscu znalazła się Amelia Cholajda. Biegi rozegrano stylem klasycznym.

Trzeciego dnia znakomicie zaprezentowały się młodziczki KS SKI TEAM Wodzisław Śląski, które zdobyły srebrny medal w biegu sztafetowym 4 x 3 km. Medalistki wystąpiły w składzie: Oliwia Witek, Amelia Cholajda, Wiktoria Baszton, Martyna Pietroszek.

- Był to już ostatni start w sezonie na nartach. A z Mistrzostw Polski przywozimy 3 medale. Dwa indywidualnie wywalczyła Martyna Pietroszek a wraz z koleżankami zdobyła jeszcze medal w sztafecie. Tym samym stała się multimedalistką Mistrzostw Polski zdobywając najwięcej medali wśród wszystkich młodziczek - podsumowuje trener Krzysztof Skorupa.

Działalność KS Klub Sportowy SKI Team Wodzisław Śląski wspiera Miasto Wodzisław Śląski

Autor: opr. red., fot. KS Ski Team Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport29 listopada 202523:31

Siatkówka. Górnik Radlin ponownie lepszy [FOTO]

Siatkówka. Górnik Radlin ponownie lepszy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

W IX kolejce II grupy pierwszej ligi śląskiej mężczyzn siatkarze Klubu Siatkarskiego Racibórz zmierzyli się we własnej hali z drużyną SK Górnik Radlin. Było to spotkanie, na które raciborzanie czekali szczególnie – stanowiło szansę na rewanż za wcześniejszą porażkę poniesioną na parkiecie rywali. Mecz zapowiadał się więc jako wyrównany pojedynek dwóch dobrze znających się zespołów.

Oskar Tomeczek
Sport30 listopada 202516:26

Rydułtowy: Za nami wspaniałe spotkanie z piłkarzami Górnika Zabrze

Rydułtowy: Za nami wspaniałe spotkanie z piłkarzami Górnika Zabrze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Sport30 listopada 202522:41

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Za nami prawie ostatnie mecze na boiskach trawiastych. Dla jednych zakończyły się wygranymi, inni musieli przełknąć gorycz porażki. Emocji nie brakowało także w innych dyscyplinach z udziałem zespołów z regionu. Sprawdź wyniki i tabele.

(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.