Gamów – Buków: Wilczek rozszarpał Wypoczynek [FOTO i WIDEO]

Gamów – Buków: Wilczek rozszarpał Wypoczynek [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Lubomia:

W jednym z meczów XXV kolejki B klasy Podokręgu Racibórz naprzeciw siebie stanęły ekipy Gamowa i Bukowa. Walczący o awans zespół z gminy Rudnik nie miał zamiaru dać zbyt wielu szans o wiele niżej notowanemu rywalowi z gminy Lubomia.

Przed tym meczem ekipa Mateusza Strzeduły miała na swym koncie pięćdziesiąt dwa oczka i zajmowała fotel lidera B klasy. Z kolei zespół Adama Lucygi z trzydziestoma punktami plasował się na jedenastym miejscu w tabeli. Faworytem byli więc gospodarze, którzy także i w tym meczu celowali w komplet punktów.

Swe zamiary mogli potwierdzić już w pierwszej akcji meczu, gdy ich zawodnik oddał strzał w kierunku bliższego słupka bramki Bukowa. Na ratunek ekipie Wypoczynku przyszedł jednak element bramki, czyli wspomniany wyżej słupek. Co się odwlecze, to nie uciecze. To, co nie wyszło w pierwszej minucie spotkania, udało się już ósmej minucie. Wynik spotkania otworzył Rafał Wilczek. Zawodnik ten w pierwszej połowie wpisał się na listę strzelców jeszcze trzykrotnie, łącznie zdobywając cztery bramki. Piątego gola w pierwszej połowie meczu dołożył Jakub Przybyła. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się więc rezultatem 5:0, co dla Bukowa oznaczało brak punktów w niedzielnym meczu.

Druga połowa, której zdecydowana większość rozgrywana była w ulewie, przyniosła kolejne gole. Były to trafienia dla Gamowa. Do dwójki strzelców z pierwszej odsłony dołączyli Andrzej Wiglenda i Marcin Neukirch. Do końca meczu, choć oba zespoły robiły co w ich mocy, kolejne gole nie padły. Spotkanie zakończyło się więc rezultatem 7:0. LKS Gamów pozostał liderem tabeli B klasy Podokręgu Racibórz, z kolei Buków spadł na miejsce trzynaste.

LKS Gamów – LKS Wypoczynek Buków 7:0 (5:0)

Strzelcy goli: Rafał Wilczek 4, Jakub Przybyła, Andrzej Wiglenda, Marcin Neukirch

Spotkanie sędziowali: Łukasz Sytnik (sędzia główny); Dariusz Lenort, Zdzisław Matysiak (asystenci)

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl