Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport24 sierpnia 202423:12

Polonia Marklowice bez punktów w Raciborzu [FOTO]

Polonia Marklowice bez punktów w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Marklowice:

Polonia Marklowice udała się do Raciborza, gdzie zmierzyła się z tamtejszą Unią. Raciborzanie w obecnych rozgrywkach nie poczynali sobie dotąd najlepiej. W sobotnim pojedynku pokazali jednak, że zawsze należy grac do końca.

W sobotnie, upalne popołudnie na boisku przy Srebrnej w Raciborzu zameldowały się zespoły z dwóch przeciwnych krańców tabeli klasy okręgowej grupy III. Zajmująca czternaste miejsce Unia Racibórz podejmowała plasującą się na miejscu piątym Polonię Marklowice. Licznie zgromadzeniu kibice raciborzan byli głodni pierwszych punktów w tym sezonie. Długo jednak na to się nie zanosiło.

Od początku meczu to Polonia miała optyczną przewagę, której nie potrafiła jednak przełożyć na trafienie. Nieliczne akcje Unii także nie stwarzały zagrożenia dla bramki rywala. Pierwszy gol padł dopiero w 29 minucie meczu, po akcji ofensywnej Marklowic. Po strzale jednego z graczy gości piłka trafiła w rękę jednego z Unitów. Sędzia wskazał na „wapno”, a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Patryk Dudziński.

W dalszej części pierwszej połowy publika zgromadzona na obiekcie przy Srebrnej była świadkiem szachów, aniżeli futbolu. Gra toczyła się w większości w środkowej strefie boiska, a nieliczne okazje ofensywne z obu stron były kasowane przez defensywę Unii i Polonii. W związku z tym pierwsza odsłona tego pojedynku zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu z powiatu wodzisławskiego.

Druga połowa, która dawała sporo nadziei miejscowym na pierwszą w tym sezonie zdobycz punktową, nie różniła się znacząco od pierwszej odsłony tego pojedynku. Nadal piłka przez większość czasu przebywała w środkowej strefie, a nieliczne próby gry ofensywnej z obu stron przerywane były przez rywali, niejednokrotnie faulem.

Upływający czas nie działał na korzyść zespołu z Raciborza. Z kolei goście, próbowali grać swoje. I nawet im to wychodziło, gdyż kilkukrotnie zagrozili bramce Daniela Szyry. Jeden z ich strzałów trafił nawet w poprzeczkę braki Unii.

Stare piłkarskie porzekadło mówi: „niewykorzystane okazje się mszczą”. Tak też było i w tym przypadku. Wpierw w 83 minucie meczu do wyrównana doprowadził Patryk Rybczyński, co delikatnie podłamało przyjezdnych. Gospodarzom dodało za to wiele animuszu. Przydał się on w 90 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z lewej flanki boiska najwyżej do piłki wyskoczył Patryk Rybczyński, uderzając głową w kierunku bliższego słupka bramki Marklowic. Piłka odbiła się jeszcze od słupka, po czym wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza Polonii.

W doliczonym czasie gry goście próbowali przycisnąć jeszcze ekipę z Raciborza, ale bezskutecznie. Jakby tego było mało, mecz kończyli w dziesiątkę, gdyż jeden z ich zawodników za podwójne napomnienie żółtymi kartkami musiał wcześniej opuścić boisko.

Ostatecznie lepsza okazała się raciborska Unia, dla której były to pierwsze punkty w obecnym sezonie piłkarskim. Kibice, którzy po ostatnim gwizdku sędziego opuszczali obiekt przy Srebrnej komentowali sobotnie spotkanie słowami: „Momentami nie dało się na to patrzeć, ale najważniejsze są trzy punkty”.

Unia Racibórz – KS Polonia Marklowice 2:1 (0:1)

29’ Patryk Dudziński (k)
83’ Patryk Rybczyński
90’ Patryk Rybczyński

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności15 lutego 202613:24

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze 2026 w OSP Kokoszyce

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze 2026 w OSP Kokoszyce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: OSP Kokoszyce
Reklama
Aktualności17 lutego 202612:30

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności16 lutego 202614:01

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności17 lutego 202612:24

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Aktualności16 lutego 202611:44

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności16 lutego 202614:15

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:20

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport16 lutego 202616:11

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Kultura i Edukacja17 lutego 202612:09

Drzewo, które zapuściło korzenie w relacjach. Symbol wspólnoty w wodzisławskim Tischnerze

Drzewo, które zapuściło korzenie w relacjach. Symbol wspólnoty w wodzisławskim Tischnerze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Telegraf16 lutego 202618:21

Iranka czy Brazylijka?

Iranka czy Brazylijka? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slosg
Aktualności17 lutego 202615:46

Pokaz Stołów Wielkanocnych w Czyżowicach – tradycja, sztuka i lokalna kuchnia

Pokaz Stołów Wielkanocnych w Czyżowicach – tradycja, sztuka i lokalna kuchnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. poglądowe/AI
Reklama
Telegraf17 lutego 202615:28

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Telegraf17 lutego 202615:20

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.