Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport28 października 202410:59

Uczennice wodzisławskiej SP8 z sukcesem w wojewódzkim finale biegów przełajowych

Uczennice wodzisławskiej SP8 z sukcesem w wojewódzkim finale biegów przełajowych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu Śląskim po raz kolejny zaprezentowały swoje sportowe umiejętności, determinację i wytrzymałość, zdobywając brązowy medal na Wojewódzkim Finale w Biegach Przełajowych.

Zawody odbyły się w formie sztafety na dystansie 6 x 800 metrów, a skład drużyny tworzyły: Paulina, Magda, Marta, Ania, Emilia oraz Natalia. Dziewczyny rywalizowały z najlepszymi szkołami z całego województwa śląskiego, co sprawia, że zdobyte 3. miejsce ma wyjątkowe znaczenie. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Częstochowy, a srebrny medal przypadł reprezentantkom Bytomia. Mimo silnej konkurencji, dziewczęta z SP8 zdołały utrzymać wysokie tempo i dzięki swojej waleczności oraz świetnemu przygotowaniu zakończyły rywalizację na podium, przynosząc wiele emocji swoim kibicom i nauczycielom.

To nie pierwszy sukces sportowy tej drużyny. Kilka dni wcześniej, podczas Festiwalu Sztafet, również wywalczyły brązowy medal, potwierdzając swoją wytrwałość, doskonałe przygotowanie i stale rosnącą formę.

Drużyna SP8 powstała w ramach klasy sportowej o profilu biegowym, funkcjonującej dopiero od roku. Klasa została założona dzięki inicjatywie dyrektor Mirosławy Hojki, która dostrzegła w uczennicach ogromny potencjał i chęć rozwijania się w kierunku sportu. Za treningi oraz przygotowanie kondycyjne i techniczne dziewczyn odpowiada Czesław Mojzysz, doświadczony trener z Akademii Młodego Biegacza. Jest on również szkoleniowcem w klubie RMKS Rybnik, gdzie część zawodniczek z SP8 dodatkowo rozwija swoje umiejętności biegowe. Dzięki jego zaangażowaniu, doświadczeniu i pasji do biegania, dziewczęta zyskują solidne podstawy do dalszych sportowych wyzwań, a ich sukcesy na arenie wojewódzkiej są tego najlepszym dowodem.

– Sukces dziewczyn to efekt ich ciężkiej pracy, wytrwałości i regularnych treningów – mówi Marcin Maguda, lokalny działacz sportowy. – Udowadniają, że warto inwestować w rozwój sportowy młodzieży i inspirować innych do prowadzenia aktywnego trybu życia i wyznaczania sobie ambitnych celów - dodaje.

Autor: opr. red. źródło: ZSP nr 2 Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja12 stycznia 202614:50

Styczeń w Rydułtowach w rytmie kolęd i noworocznych koncertów

Styczeń w Rydułtowach w rytmie kolęd i noworocznych koncertów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy, fot. Marek Suchodolski, Małgorzata Pisarek
Kultura i Edukacja12 stycznia 202613:20

Wodzisławski Plastyk zaprasza na dzień otwarty

Wodzisławski Plastyk zaprasza na dzień otwarty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności13 stycznia 202614:54

Koncert Stacja Osiecka na BIS

Koncert Stacja Osiecka na BIS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
WCK / fot. Agnieszka Trzeciok
Aktualności13 stycznia 202612:49

Zima nie odpuszcza. Gdzie zgłaszać problemy na drogach?

Zima nie odpuszcza. Gdzie zgłaszać problemy na drogach? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. ZDM
Reklama
Reklama
Aktualności14 stycznia 202610:36

Użytkowanie wieczyste i przekształcenia. Opłaty do 31 marca

Użytkowanie wieczyste i przekształcenia. Opłaty do 31 marca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Aktualności14 stycznia 202611:33

Domaro: zamknięcie punktu obsługi kasowej przy ul. Tysiąclecia

Domaro: zamknięcie punktu obsługi kasowej przy ul. Tysiąclecia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Screen Google Maps
Aktualności14 stycznia 202610:28

Dni otwarte KSeF w urzędach skarbowych

Dni otwarte KSeF w urzędach skarbowych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał prasowy
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.