Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport24 marca 202610:55

Młode wilki z Wodzisławia nie zawiodły. Dobry występ w Pszczynie

Młode wilki z Wodzisławia nie zawiodły. Dobry występ w Pszczynie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W sobotę, 21 marca, w Pszczynie odbył się turniej mini koszykówki chłopców w kategorii U12M (rocznik 2014 i młodsi), rozgrywany w ramach śląskich rozgrywek grupy C. W zawodach wzięły udział drużyny gospodarzy, a także zespoły z Brzegu, Zabrza oraz MKS Wodzisław Śląski.

Gra w osłabionym składzie

Zespół z Wodzisławia przystąpił do rywalizacji w niepełnym składzie, co było efektem chorób i kontuzji. Mimo tych trudności młodzi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wykazując się dużą ambicją, zaangażowaniem i sportowym charakterem.

Pewne zwycięstwo na początek

W pierwszym meczu wodzisławianie zmierzyli się z drużyną Kopalni Koszykówki Zabrze. Spotkanie od początku układało się pod dyktando MKS-u, który kontrolował przebieg gry zarówno w ataku, jak i w obronie. Ostatecznie mecz zakończył się przekonującym zwycięstwem 46:19.

Na szczególne podkreślenie zasługuje widoczny postęp w grze zespołu. Zawodnicy coraz lepiej radzą sobie z prowadzeniem piłki, dokładnością podań oraz skutecznością pod koszem. Coraz wyraźniej widać także poprawę w organizacji gry obronnej oraz wzajemnej współpracy na parkiecie.

Starcie z wymagającym rywalem

Drugie spotkanie przyniosło znacznie trudniejsze wyzwanie. Rywalem był zespół MUKK Pszczyna, dysponujący większym doświadczeniem i ograniem meczowym. Mimo ambitnej postawy i walki o każdą piłkę, MKS Wodzisław musiał uznać wyższość przeciwnika, przegrywając 19:47.

Choć wynik był wyraźny, nie oddaje on w pełni zaangażowania i determinacji młodych koszykarzy. Spotkanie to stanowiło cenną lekcję, pozwalającą zebrać doświadczenie w konfrontacji z silniejszym przeciwnikiem.

Widać efekty pracy

Turniej w Pszczynie pokazał, że drużyna systematycznie się rozwija. Widoczne są efekty treningów zarówno w zakresie umiejętności technicznych, jak i gry zespołowej. Zawodnicy coraz lepiej rozumieją swoje role na boisku, a ich gra staje się bardziej uporządkowana i świadoma.

Duże zaangażowanie, ambicja oraz chęć rywalizacji to elementy, które budują solidne fundamenty pod dalszy rozwój zespołu.

Trenerem zespołu jest Mirosław Pielorz. W turnieju udział wzięli: Marcin Oskwarek, Karol Jabłonka (kapitan), Igor Musioł, Ignacy Mosiński, Franciszek Makowiecki, Bartosz Żurek, Kamil Jabłonka, Daniel Berg, Bartosz Feczko oraz Wiktor Dyja.

Udany występ w Pszczynie to kolejny krok w sportowym rozwoju młodych koszykarzy MKS Wodzisław Śląski, którzy z każdym kolejnym turniejem zbierają cenne doświadczenie i potwierdzają swój rosnący potencjał.

Autor: opr. red., źródło: MKS Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.