Reklama

Najnowsze wiadomości

Patrol242 lipca 201811:58

Sceny jak z filmów akcji! Policjanci ruszyli w pościg za poszukiwanym i pijanym 22-latkiem

Sceny jak z filmów akcji! Policjanci ruszyli w pościg za poszukiwanym i pijanym 22-latkiem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Gorzyce:

Wczoraj w ręce policjantów z gorzyckiego komisariatu wpadł 22-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed stróżami prawa. Nie dość, że był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów, to w dodatku był poszukiwany celem odbycia kary więzienia.

Wczoraj, około 23.30 policjanci z komisariatu w Gorzycach zauważyli na ulicy Raciborskiej w Rogowie samochód marki alfa romeo, którym, według posiadanych informacji, mógł się poruszać poszukiwany mężczyzna. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli. Kierowca nie zareagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe, lecz gwałtownie przyspieszył. Uciekając przed stróżami prawa kilkukrotnie naruszał przepisy ruchu drogowego nie sygnalizując swoich manewrów, wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej i nie stosował się do znaków stop.

Na rondzie w Czyżowicach skręcił w ulicę Gorzycką, następnie w ulicę Piaskową. Na skrzyżowaniu z ulicą Rybnicką, inny patrol zablokował mu radiowozem drogę ucieczki. Widząc blokadę, 22 -latek skręcił do posesji, gdzie zatrzymał się uderzając w bramę wjazdową. Nie powstrzymało to jednak uciekiniera, który przeskoczył bramę i uciekał dalej pieszo w kierunku Turzy Śląskiej.

Kilkaset metrów dalej mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Po sprawdzeniu go w policyjnych bazach danych okazało się, że jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. W organizmie pirata drogowego było blisko 1,5 promila. Okazało się także, że prowadził samochód mimo orzeczonego przes sąd zakazu. Mężczyzna nie posiadał także ubezpieczenia pojazdu oraz miał nieważne badania techniczne, w związku z czym zatrzymano mu dowód rejestracyjny.

Mężczyzna trafił już za kraty. Jego odsiadka może się wydłużyć, bo za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do pięciu lat więzienia.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 lipca 202411:33

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Aktualności23 lipca 202410:43

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Gminy Godów / fot. Artur Marcisz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.