Reklama

Najnowsze wiadomości

Patrol249 lipca 201811:35

Wyjątkowo niebezpieczny weekend na drogach powiatu wodzisławskiego

Wyjątkowo niebezpieczny weekend na drogach powiatu wodzisławskiego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

W miniony weekend, policjanci ruchu drogowego nie mieli ani chwili oddechu. Seria zdarzeń drogowych spowodowała wiele utrudnień na drogach naszego powiatu. Odnotowano jeden wypadek drogowy i aż 11 kolizji. W większości przypadków przyczyną zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu ale też niezachowanie ostrożności i najechanie na tył poprzedzającego samochodu. Apelujemy do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze!

Wczoraj, doszło do trzech zdarzeń z udziałem motocyklistów. O wypadku w Olzie na ulicy Kolejowej pisaliśmy już TUTAJ. Do dwóch kolejnych zdarzeń doszło niemal w tym samym miejscu na ulicy Raciborskiej w Rydułtowach. W obu przypadkach, sprawcami byli kierowcy osobówek. Najpierw o godzinie 15.00,kierujący oplem astrą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, co skutkowało zderzeniem, w wyniku którego 54-letni kierowca jednośladu trafił do szpitala. 21-latek, który kierował oplem był trzeźwy i został ukarany na miejscu mandatem karnym.

Przed 21, policjanci ruchu drogowego ponownie udali się w to samo miejsce.. Tym razem kierujący nissanem nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył motocykla, w wyniku czego 37-letnia kierująca jednośladem przewróciła się na jezdnię. 21-letni sprawca za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym również został ukarany mandatem.

Z piątku na sobotę, przed 12 w nocy również doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W Radlinie na ulicy Rybnickiej doszło do zderzenia się dwóch pojazdów osobowych. Kierująca fordem, mieszkanka Jastrzębia Zdroju znajdując się na skrzyżowaniu z ulicą Wiosny Ludów nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu bmw, w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia. Na szczęście, w tym przypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń a 57-latka za spowodowanie kolizji dostała mandat karny.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i ostrożność. Już wielokrotnie zdarzało się, że brak rozsądku i wyobraźni czy chwila nieuwagi był przyczyną tragedii na drodze. Pamiętajmy, lepiej zwolnić a dojechać bezpiecznie!

fot. Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 lipca 202411:33

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Aktualności23 lipca 202410:43

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Gminy Godów / fot. Artur Marcisz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.