Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia14 czerwca 201814:43

Postaw na bezpieczną podróż

Postaw na bezpieczną podróż - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Zagranica:

Nadchodzi okres wakacyjny i wielu Polaków wybierze się z pewnością na zagraniczny wypoczynek. Poza wymaganymi szczepieniami przed podróżą warto pomyśleć również o wykupieniu polisy turystycznej. Jak możemy zadbać o nasze bezpieczeństwo jeszcze przed wyjazdem? O czym warto pamiętać, przebywając na wakacjach w obcym kraju?

Jak wynika z Raportu podróżnika 2018 dla travelplanet.pl, w 2017 roku Polacy częściej wybierali kierunki podróży jak Turcja – wzrost o ponad 2%, czy Egipt – wybierany przez 9,78% ankietowanych (źródło: https://www.travelplanet.pl/blog/wp-content/uploads/raport-podroznika-2018-travelplanet-pl.pdf). Wyjeżdżając, szczególnie do egzotycznych krajów, nie warto ryzykować, że nasza podróż zakończy się problemami zdrowotnymi lub dodatkowymi kosztami leczenia. Jak przygotować się do zagranicznego wypoczynku? 

Zadbaj nie tylko o bagaż

Przed podróżą do krajów tropikalnych należy zadbać o szczepienia ochronne, zgłaszając się do poradni specjalistycznej najpóźniej 6-8 tygodni przed wyjazdem. Chociaż Światowa Organizacja Zdrowia nakłada wymóg szczepień na żółtą febrę, nazywaną inaczej żółtą gorączką, to dobrze jest jeszcze skonsultować, czy w przypadku podróży do wybranego kraju nie powinniśmy również zadbać o szczepienie przeciw: wściekliźnie, cholerze, japońskiemu zapaleniu mózgu lub WZW typu A. Aby uniknąć ewentualnych kosztów hospitalizacji za granicą (często olbrzymich) lub zadbać o lepszą opiekę medyczną w trakcie podróży, warto skorzystać z polis typu travel insurance medical conditions. Jest ona oferowana przez coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych, w tym np. www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/. Wykupienie takiego ubezpieczenia nie wiąże się z poniesieniem znacznych nakładów finansowych, zwłaszcza w porównaniu z potencjalnymi kosztami opieki medycznej w innych krajach. Daje też możliwość korzystania z usług placówek współpracujących z naszym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Higiena w tropikach

Przebywając w egzotycznych krajach, należy przestrzegać zasad profilaktyki i zwrócić uwagę na higienę. Pijmy przegotowaną lub butelkowaną wodę, nie jedzmy surowych produktów (nawet przechowywanych w lodzie), myjmy i obierajmy ze skórki owoce, po zachodzie słońca zakładajmy długie spodnie oraz bluzkę z długim rękawem i stosujmy środki ochrony przed owadami. Warto też unikać kontaktu z napotkanymi zwierzętami czy chodzenia boso lub w sandałach poza terenem hotelu.

Obowiązkowo należy zabrać w podróż nie tylko polisę turystyczną, leki i badania, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek. Zaoszczędzi to nam przykrych sytuacji związanych z leczeniem za granicą. Trzeba pamiętać, że podstawowe ubezpieczenie opłacane co miesiąc nie obowiązuje poza granicami naszego kraju.

Autor: artykuł partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202412:20

Mundurowi z Gorzyc na pikniku w Czyżowicach

Mundurowi z Gorzyc na pikniku w Czyżowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności22 maja 202413:00

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej   - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202420:03

11-letni rowerzysta wjechał wprost pod samochód

11-letni rowerzysta wjechał wprost pod samochód - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności22 maja 202412:38

Pomagają, chronią i... spełniają marzenia. Urodzinowa niespodzianka dla Mai [FOTO]

Pomagają, chronią i... spełniają marzenia. Urodzinowa niespodzianka dla Mai [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Rodzice Mai, z okazji jej 7. urodzin zorganizowali spotkanie z policjantami wodzisławskiej komendy. Maja, której marzeniem jest zostać policjantką, wczoraj odwiedziła wodzisławską komendę. Radości i uśmiechu na twarzy dziewczynki nie było końca.

KPP Wodzisław Śląski
Aktualności22 maja 202419:31

Ponad tysiąc zarzutów dla psychoterapeutki

Ponad tysiąc zarzutów dla psychoterapeutki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.