Połomia: Dzięki determinacji mieszkańców ul. Podgórnej zatrzymano tiry ze śmieciami

Wczoraj zatrzymano dwa tiry, które wyrzuciły śmieci na terenie rekultywowanej hałdy przy ul. Podgórnej w Połomi. Udało się to dzięki stanowczej postawie okolicznych mieszkańców oraz pracowników firmy, która prowadzi w tym miejscu rekultywację.
Zatarasowali oni swoimi samochodami drogę ciężarówkom. Kierowcy firmy transportowej z Cieszyna czuli się tak bezkarni, że wyrzucali śmieci na oczach ludzi, chociaż ci nagrywali ich telefonami. - Takie zachowanie nie mieści się w głowie. Mam nadzieję, że policja podejmie teraz szybkie kroki zmierzające do ukarania winnych. Dziękuję również mieszkańcom, którzy byli na miejscu, za okazaną odwagę i determinację. Bardzo to doceniam - mówi wójt Mirosław Szymanek.
Pierwszy sygnał o nielegalnym wysypisku urząd gminy dostał kilka dni temu (więcej TUTAJ). Pod hałdą znaleziono kilkanaście wywrotek śmieci, zebranych w pryzmach. Zorganizowano wizję lokalną, na miejsce wezwano policję. W związku z tym, że usunięcie odpadów ciąży na właścicielu nieruchomości, to Jastrzębska Spółka Węglowa miała podjąć dalsze kroki w tej sprawie. Wczoraj sytuacja się powtórzyła - ciężarówki z odpadami przyjechały w biały dzień, ok. godz. 18.00.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim.





![Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774258892mini-177425810955-926939-2-.jpg)







![Blisko 300 biegaczy na starcie. Błękitna Wstęga Balatonu przyciągnęła tłumy [FOTO] Blisko 300 biegaczy na starcie. Błękitna Wstęga Balatonu przyciągnęła tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774345378655848200-1463461572242115-463788788179775900-n-.jpg)

![Nowoczesne centrum wsparcia w Radlinie już otwarte [FOTO i WIDEO] Nowoczesne centrum wsparcia w Radlinie już otwarte [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774263483poradnia-radlin-.jpg)
















Komentarze (0)
Dodaj komentarz