Uczniowie ZST stworzyli filmik o odnawialnych źródłach energii w naszym regionie. WIDEO

Uczniowie biorą udział w konkursie filmowym realizowanym w ramach projektu "Postaw na słońce".
Konkurs podzielony jest na II etapy. Etap I polegał na analizie problemu z zakresu odnawialnych źródeł energii, przygotowaniu do produkcji filmowej, ustaleniu podziału zadań i napisaniu scenariusza filmu, promującego odnawialne źródła energii.
Uczniowie wodzisławskiej szkoły swoją drużynę nazwali "Solarmen" i działają w składzie: Dawid Knura, Szymon Swoboda, Daniel Szkatuła oraz Michał Sosna.
- W ramach konkursu filmowego uczniowie pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych Aleksandry Prudel przygotowali krótki film edukacyjny – reportaż. Jego celem jest zaprezentowanie mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii (OZE), które znajdują się na terenie naszego regionu. Materiał filmowy zostanie wykorzystany do zorganizowania lokalnej kampanii promującej OZE w ZST oraz w środowisku lokalnej społeczności. Film w ramach kampanii będzie prezentowany na stronie internetowej konkursu i w kanale YouTube Fundacji BOŚ – mówią w placówce.
Po pierwszym etapie zespół "Solarmen", w gronie 92 startujących zespołów, zajmuje 6 miejsce. W II etapie nastąpi realizacja przygotowanego materiał i jego promocja. Zachęcamy do obejrzenia filmu, znajduje się TUTAJ.
"Postaw na słońce" - konkurs zorganizowany przez fundację Banku Ochrony Środowiska. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.




























![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz