Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf20 kwietnia 202319:47

Największa impreza wioślarska w Polsce dla osób z niepełnosprawnościami wraca po 4 latach!

Największa impreza wioślarska w Polsce dla osób z niepełnosprawnościami wraca po 4 latach! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Na wiosnę Fundacja Avalon, w ramach projektu Avalon Extreme, organizuje zawody na ergometrze wioślarskim. Sportowe rozgrywki mają charakter ogólnopolski i będzie można wziąć w nich udział we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Dotychczasowo impreza miała charakter lokalny, ponieważ odbywała się w Warszawie, ta edycja jest szczególna, ponieważ eliminacje odbywają się stacjonarnie w całej Polsce.

Etapy imprezy – kwalifikacje, eliminacje, finał!

Rekrutacja uczestników trwa do 23 kwietnia i odbywa się za pośrednictwem specjalnego formularza zgłoszeniowego.

Zakwalifikowane osoby przystąpią do eliminacji, które będą prowadzone od 28 kwietnia do 7 maja 2023 roku we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Pod okiem trenera, przy możliwej pomocy asystenta i wolontariusza, zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił i uzyskać jak najdłuższy dystans w określonym czasie na ergometrze wioślarskim. Eliminacje prowadzone będą w obiektach sportowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, a konkretne terminy w danych miastach zostaną ustalone ze zgłoszonymi zawodnikami i trenerami.

Do finału przejdzie 10 osób, które uzyskają najlepszy czas. Zostaną one zaproszone na ostatni etap zawodów, który odbędzie się w Warszawie. Finał tegorocznej edycji Avalon Extreme Rowing Hard zaplanowany jest na 20 maja 2023 roku. Podczas tego wydarzenia wyłonieni z eliminacji zawodnicy zmierzą się ze sobą w sportowej rywalizacji i powalczą o miejsce na podium i nagrody. Regulamin zawodów dostępny jest na stronie internetowej.

W poprzedniej edycji zawodów udział wzięli m.in. mistrz parawioślarstwa Jarosław Kalling, mistrzyni Europy w parabadmintonie Katarzyna Ziębik oraz mistrz paraolimpijski kajakarz Jakub Tokarz. Imprezę wsparły również osoby ze świata filmów m.in. aktor Alan Andersz. Projekt Avalon Extreme przyciąga wielu świetnych zawodników, którzy z pewnością podczas tegorocznej edycji pokażą, że niepełnosprawność nie ogranicza.
Cel wydarzenia

“Cztery lata czekaliśmy na powrót Avalon Extreme Rowing Hard. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnościami do udziału w ogólnopolskich zawodach na ergometrze wioślarskim! Nie trzeba być sportowcem, każdy może przyjść i sprawdzić swoje siły w myśl idei #wystarczyzacząć. Gwarantujemy fantastyczną zabawę i sportowe emocje na najwyższym poziomie!”

Autor: Fundacja Avalon, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.