Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 września 201011:18

Radny Skupień zadowolony z usługi

Radny Skupień zadowolony z usługi - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

- Czy wiadomo, ile osób korzysta z usługi zakupu biletu komunikacji miejskiej przez telefon komórkowy? - zainteresował się radny Ireneusz Skupień podczas obrad komisji gospodarki komunalnej, komunikacji i łączności. Okazało się, że w Wodzisławiu jest sprzedawanych około 12 biletów dziennie.

Aby ułatwić życie użytkownikom komunikacji miejskiej, Międzygminny Związek Komunikacyjny z Jastrzębia uruchomił 1 czerwca sprzedaż biletów za pośrednictwem telefonu komórkowego. W tym celu trzeba wejść na stronę operatora systemu www.mobilet.pl i założyć własny profil. Po rejestracji użytkownik otrzymuje  wiadomość WAP, dzięki której może pobrać i zainstalować aplikację moBILET  na telefonie komórkowym, a następnie kupić bilet jednorazowy lub dobowy MZK. Zanim jednak pasażer dokona zakupu, jego konto musi być zasilone gotówką. - Żeby coś kupić, trzeba mieć do tego narzędzie. Kiedy idziemy do sklepu, musimy mieć gotówkę albo kartę. Podobnie rzecz ma się z zakupem biletu przez komórkę – podkreśla Benedykt Lanuszny z MZK.

Formy płatności są dwie: polecenie zapłaty, które polega na tym, że operator systemu sam dokonuje potrącenia z konta bankowego, oraz prepaid, kiedy pasażer sam przelewa dowolne kwoty na swoje konto, by później w dowolnym momencie wykorzystać je na zakup biletu.

Po ponad trzech miesiącach od wprowadzenia usługi, radny Ireneusz Skupień postanowił dowiedzieć się, jakim cieszy się ona zainteresowaniem wśród użytkowników komunikacji miejskiej. - Czy są dane, które mówią, ile biletów sprzedaje się w ten sposób? - zapytał radny. - Na pewno nie jest to główna forma dystrybucji – zaznaczył na wstępie Benedykt Lanuszny. - Na terenie, który obsługuje MZK, jest to około 300-400 sztuk na miesiąc – stwierdził Lanuszny, ale już po chwili dodał, że kiedy konsorcjum decydowało się na wprowadzenie usługi, miało świadomość, że nie będzie korzystać z niej znacząca liczba osób. - Nie liczymy na masowość tej usługi. Chodzi nam o wygodę klientów Nie zawsze można znaleźć kiosk z biletami lub nie zawsze ma się na to czas – podkreślił.

Dodatkowo wiceprezydent Dariusz Szymczak przypomniał, że dwa z trzech miesiący, w których można było korzystać z usługi, były to miesiące wakacyjne, co na pewno zmniejszyło zainteresowanie kupnem biletów przez telefon komórkowy. - Z tego co wiem, w Wodzisławiu sprzedawanych jest w ten sposób około 12 biletów dziennie – stwierdził Szymczak. Okazalo się, wprowadzenie usługi nie wiązało się z żadnymi kosztami, a jedynie z prowizją od strzedaży biletów dla operatora. 


–  Rozumiem, ja osobiście jestem bardzo zadowolony i przyznam, że sam korzystam z tej usługi – zdradził radny Skupień. - Skoro nawet pan radny korzysta, to znaczy, że warto było ją wprowadzić – żartował prezydent Mieczysław Kieca.

W rozmowie z nami Benedykt Lanuszny dodał, że podstawowym warunkiem, o którym należy pamietać, zanim zdecyduje się kupić bilet za pośrednictwem telefonii komórkowej, jest sprawny aparat telefoniczny. - Zdarzyło się, że pasażer kupił bilet, ale rozładował mu się telefon komórkowy, na którym zapisuje się wzór biletu. W przypadku kontroli musimy niestety rozpocząć procedurę ukarania – mówi Lanuszny, jednak dodaje, że jeśli tylko pasażer wydrukuje w domu potwierdzenie dokonania transakcji lub okaże zapisany bilet w innym terminie, to kara zostaje anulowana.

MaS

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:MZK

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności18 grudnia 202511:04

Ministerstwo Infrastruktury odpowiada na postulaty Wodzisławia Śląskiego dotyczące kolei

Ministerstwo Infrastruktury odpowiada na postulaty Wodzisławia Śląskiego dotyczące kolei - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Aktualności18 grudnia 202515:34

Ogromne zainteresowanie Kolędowaniem z rodziną zastępczą w Wodzisławiu Śląskim

Ogromne zainteresowanie Kolędowaniem z rodziną zastępczą w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności18 grudnia 202511:36

Świąteczne warsztaty kulinarne na Wilchwach. Wspólne gotowanie w przedświątecznej atmosferze

Świąteczne warsztaty kulinarne na Wilchwach. Wspólne gotowanie w przedświątecznej atmosferze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Aktualności18 grudnia 202511:19

Trwa przebudowa bocznego odcinka ulicy Strażackiej

Trwa przebudowa bocznego odcinka ulicy Strażackiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. ZDM
Reklama
Aktualności19 grudnia 202520:26

Co? Gdzie? Kiedy? Wodzisławski nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Wodzisławski nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Aktualności18 grudnia 202511:27

Ośrodek zdrowia w Rydułtowach przejdzie kompleksową termomodernizację

Ośrodek zdrowia w Rydułtowach przejdzie kompleksową termomodernizację - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport19 grudnia 202512:06

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności19 grudnia 202511:18

Czasowe zamknięcie Placu Gladbeck

Czasowe zamknięcie Placu Gladbeck - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności19 grudnia 202511:13

Masz nadmiar jedzenia? Podziel się nim w Jadłodzielni

Masz nadmiar jedzenia? Podziel się nim w Jadłodzielni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności19 grudnia 202521:18

Mszana: 24 grudnia Urząd Gminy będzie nieczynny

Mszana: 24 grudnia Urząd Gminy będzie nieczynny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Sport19 grudnia 202521:27

Turniej Akademii Top Team. Sportowa rywalizacja i integracja młodych zawodników [FOTO]

Turniej Akademii Top Team. Sportowa rywalizacja i integracja młodych zawodników [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.