Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 maja 201116:09

Flaga Polski i laska skautowska

Flaga Polski i laska skautowska - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Mieszkańcy Rydułtów uczcili w rynku Święto Flagi Rzeczypospolitej, 90. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego oraz Dzień Strażaka. Podczas uroczystości burmistrz Kornelia Newy otrzymała z rąk naczelnik ZHP, Małgorzaty Sinicy, laskę skautowską. - Na Śląsku ma ją  tylko 14 osób – podkreśliła naczelnik ZHP.

Po mszy świętej w kościele p.w. św. Jerzego uroczystości przeniosły się na rydułtowski rynek, gdzie nastąpiło podniesienie flagi Polski. Później były przemówienia, wręczenie odznaczeń strażakom i mini koncert piosenki patriotycznej w wykonaniu chóru "Lira". Obchody Święta Flagi, 90. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego oraz Dnia Strażaka stały się też okazją do wręczenia burmistrz Korneli Newy laski skautowskiej. - Otrzymują ją ludzie, którzy wspierają harcerstwo. Dostrzegają, że harcerstwo wychowuje do dorosłości. Chcemy w ten sposób podziękować pani burmistrz za to, że w Rydułtowach znów jest hufiec, który znalazł w jej osobie prawdziwego przyjaciela – mówiła naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego, Małgorzata Sinica.

Na Śląsku laskę skautowską ma do tej pory tylko 14 osób. - Jako pierwszy otrzymał ją papież Jan Paweł II – podkreśliła naczelnik ZHP. Z kolei burmistrz Kornelia Newy, która może pochwalić się stopniem harcmistrza,  zapewniała o swojej przyjaźni z rydułtowskim hufcem. - Rok temu laskę skautowską dostała prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Uczestniczyłam w tej uroczystości i marzyłam, żeby też taką otrzymać. Jak się o czymś mocno marzy, to się spełnia - cieszyła się burmistrz.

(m)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności12 września 202500:01

Rada Dzielnicy Nowe Miasto wybrana

Rada Dzielnicy Nowe Miasto wybrana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Mariusz Blazy
Reklama
Aktualności12 września 202512:39

Zmiana statutu Wodzisławia Śląskiego. Komentarze rzeczniczki i radnych miejskich

Zmiana statutu Wodzisławia Śląskiego. Komentarze rzeczniczki i radnych miejskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Wczoraj informowaliśmy o pomyśle zmiany statutu Wodzisławia Śląskiego. Procedowany pomysł ujawnił radny Łukasz Chrząszcz. Są już pierwsze komentarze. Do sprawy odniosła się rzeczniczka wodzisławskiego magistratu oraz radni miejscy.

red.
Aktualności12 września 202515:04

Turniej Gramy dla Psiaków z udziałem mundurowych z Wodzisławia Śląskiego

Turniej Gramy dla Psiaków z udziałem mundurowych z Wodzisławia Śląskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., żródło i fot.: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport12 września 202511:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności13 września 202513:02

Gminne dożynki i zacny jubileusz Skrbeńska za nami [FOTO]

Gminne dożynki i zacny jubileusz Skrbeńska za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

Poprzedni weekend upłynął w gminie Godów pod znakiem dziękczynienia za tegoroczne plony oraz świętowania 250-lecia Skrbeńska. To były piękne i udane dożynki, które w Skrbeńsku i całej gminie będzie się jeszcze długo wspominać.

UG Godów, fot. Franek Brzoza
Reklama
Reklama
Aktualności13 września 202512:48

Budowa stacji zlewnej w Rydułtowach. Stanowisko burmistrza

Budowa stacji zlewnej w Rydułtowach. Stanowisko burmistrza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Aktualności13 września 202512:27

935 nowoczesnych urządzeń trafi do powiatowych szkół

935 nowoczesnych urządzeń trafi do powiatowych szkół - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności13 września 202512:33

Pszowscy dzielnicowi z podziękowaniami od działkowców

Pszowscy dzielnicowi z podziękowaniami od działkowców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności13 września 202521:34

HOYM Industry FEST 9 w Rybniku, tym razem międzynarodowo!

HOYM Industry FEST 9 w Rybniku, tym razem międzynarodowo! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.