Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 stycznia 201715:18

50 tys. złotych dla Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Powiat nagrodził placówkę

50 tys. złotych dla Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Powiat nagrodził placówkę - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
3
Reklama
Wodzisław Śląski: Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Technikum nr 3 im. rotmistrza Witolda Pileckiego, wchodzące w skład Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. zajęło pierwsze miejsce wśród szkół technicznych województwa śląskiego, a jedenaste w kraju w rankingu "Perspektyw". Nagroda przyniosła nie tylko spory prestiż placówce, ale i gratyfikacje finansowe. Powiat Wodzisławski postanowił przekazać szkole czek na 50 tys. złotych.

- Jestem z tego bardzo dumny, że to nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce na Śląsku, a co ważne jedenaste w kraju - przyznał starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka. - Odbieramy to, jako sukces i chcielibyśmy, aby on dalej trwał, a to, że doceniamy chcemy to podkreślić. Postanowiliśmy, że przeznaczmy 50 tys. złotych na potrzebne inwestycje - dodał. Symboliczne przekazanie ogromnego nie tylko kwotowo, ale i rozmiarowo czeku nastąpiło podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym. - To nie jest tylko sukces uczniów, ale i nauczycieli, to oni włożyli ogromny wkład pracy - podkreśliła Danuta Maćkowska członkini zarządu odpowiedzialna za oświatę. Przekazano również na ręce dyrektora placówki, Czesława Pieczki oraz ucznia Pawła Długosza symboliczne upominki.

Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące remonty, ale także i doposażenie sprzętu. Należy dodać, że wodzisławska Budowlanka od lat zajmuje jedną z czołowych pozycji w rankingu jednak tytuł najlepszego technikum w województwie śląskim zdobyła ostatnio przed pięciu laty, w 2012 r. W 2014 r. zajęła w rankingu szóste miejsce, w 2015 r. - drugie, a w 2016 r. - trzecie miejsce (więcej TUTAJ). - Uczniowie zobowiązali się, że na przyszły rok wynik zostanie poprawiony i szkoła znajdzie się w pierwszej dziesiątce, jeśli chodzi o klasyfikację ogólnopolską - zapewniał starosta.

Autor: DM, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 czerwca 202622:36

Podwójne srebro Julii Szczypki w Pucharze Europy w grapplingu

Podwójne srebro Julii Szczypki w Pucharze Europy w grapplingu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Sport21 czerwca 202622:45

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.