Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 stycznia 201718:43

Wodzisław Śl.: Wprowadzają opiekę na... telefon

Wodzisław Śl.: Wprowadzają opiekę na... telefon - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. trwają prace nad uruchomieniem pierwszego w powiecie systemu środowiskowej pomocy społecznej opartego na tzw. telepomocy. 

Założenie jest proste i sprawdziło się już w krajach Europy Zachodniej. Chodzi o budowę systemu, dzięki któremu osoba starsza, niepełnosprawna lub niesamodzielna (np. leżąca) będzie mogła za pośrednictwem telefonu ze specjalnym przyciskiem wezwać pomoc w każdej ważnej dla niej sprawie. W tym celu dyspozytor telepomocy, po uzgodnieniu z zainteresowaną osobą, wyśle do niej wolontariusza, sąsiada czy znajomego, który bezpośrednio skontaktuje się z osobą wzywającą pomocy i pomoże jej, np. załatwić sprawę w urzędzie, dostać się do lekarza, kupić leki itp. W sytuacjach poważnych dyspozytor będzie też alarmować służby ratunkowe.

Aktualnie trwa nabór osób, które chciałyby korzystać z telepomocy. Osoby zainteresowane lub ich rodziny proszone są o kontakt telefoniczny lub osobisty: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, ul. Wałowa 30, tel. 32 455 14 30 wew. 31.

System telepomocy powstaje w ramach projektu „Środowiskowy Interfejs Pomocowy” realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Autor: WR,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 czerwca 202622:36

Podwójne srebro Julii Szczypki w Pucharze Europy w grapplingu

Podwójne srebro Julii Szczypki w Pucharze Europy w grapplingu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Sport21 czerwca 202622:45

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.