Żelazny szlak rowerowy. Spotkanie partnerów w sprawie realizacji projektu

O sprawie informowaliśmy TUTAJ. Na środowym spotkaniu dyskutowano o zasadniczych kwestiach realizacji projektu, przede wszystkim omawiano aspekty techniczne dotyczące części inwestycyjnej, harmonogram realizacji oraz zagadnienie oznakowania szlaku i stworzenia transgranicznego produktu turystycznego opowiadającego historię kolejnictwa i rozwoju przemysłowego pogranicza. W spotkaniu wzięli również udział "Oficer rowerowy" województwa - Aleksander Kopia oraz Dyrektor Biura SRiWR Olza z Cieszyna - Bogdan Kasperek, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i udzielili cennych wskazówek dotyczących praktycznych aspektów realizacji zadania.
Żelaznym szlakiem rowerowym można będzie przejechać na odcinku ok. 28 km, gdzie ok. 6 km to nowobudowane ścieżki a 21 km to wyznaczona trasa pętli.
Odcinek przebiegający przez Godów zaczyna się w Skrzyszowie, na granicy administracyjnej z miastem Jastrzębie - Zdrój w rejonie Ludowego Klubu Jeździeckiego TYNKA i biegnie po byłym torowisku PKP do ulicy 1 Maja w Godowie. Dalej szlak wiedzie ulicą Gliniki i ulicą Graniczną do kompleksu sportowo - rekreacyjnego w Godowie. Następnie trasa wraca na ulicę 1 Maja w kierunku Gołkowic, poprzez Polną, następnie Cmentarną i ul. Wyzwolenia do ulicy 1 Maja. Końcowy odcinek biegnie od ul. 1 Maja poprzez ulicę Celną, do granicy z Republiką Czeską.





![Ruszył Jarmark Świąteczny w Radlinie [FOTO] Ruszył Jarmark Świąteczny w Radlinie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765654371jarmark-radlin-.jpg)



![Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne spotkanie integracyjne w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne spotkanie integracyjne w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765650618597707936-1257736549723776-6709596116774993231-n-.jpg)








Komentarze (0)
Dodaj komentarz