Aktualności4 maja 201709:50

Wodzisławscy strażacy na starcie Runmageddonu w Myślenicach

Wodzisławscy strażacy na starcie Runmageddonu w Myślenicach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Reprezentacja strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, 29 kwietnia uczestniczyła w organizowanym w Myślenicach biegu górskim w kategorii Classic Runmageddon.

Od zwykłego wyścigu biegowego, Runmageddon różni się tym, że trasa usiana jest przeszkodami, których nie da się ominąć. Konieczne jest więc czołganie się w błocie, skakanie, wspinanie po linie rozwieszonej nad wodą, przedzieranie się przez gęsty dym, wdrapywanie się po stromych zboczach i ścianach i przechodzenie pod zawieszonymi nisko nad ziemią zasiekami. Komendę Powiatową PSP w Wodzisławiu Śl. reprezentowali: Sławomir Jurecki, Ireneusz Oślizło, Arnold Burek, Marcin Przybyła, Robert Grzegorzek oraz Krzysztof Ograbek.

Trasa liczyła 12 km, a do pokonania uczestnicy mieli 50 przeszkód przygotowanych przez organizatorów. Reprezentacja KP PSP startowała w piątej serii na starcie której stanęło 144 zawodników. Zawodnicy w tej serii zajęli następujące miejsca: równocześnie przekroczyli metę biegu na miejscu drugim: Ireneusz Oślizło, Sławomir Jurecki oraz Marcin Przybyła, Robert Grzegorzek zajął 18 miejsce, Krzysztof Ograbek 22 miejsce a Arnold Burek 55. W klasyfikacji drużynowej strażacy zajęli wysokie 5 miejsce na 31 sklasyfikowanych drużyn. W kategorii Masters 5 serii Krzysztof Ograbek zajął 1 miejsce, natomiast w kategorii Open Masters 18 miejsce. Trudy biegu nie zniechęciły strażaków i zapowiadają kolejne starty.

Autor: (DM), kpt. Krzysztof Ograbek, dawid@naszwodzislaw.com