Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 maja 201714:00

Policjanci na pikniku militarnym

Policjanci na pikniku militarnym - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Policjanci ruchu drogowego wzięli udział w pikniku militarnym, który odbył się w Mszanie. Najmłodsi nie tylko czynnie spędzali czas, ale również pozyskiwali wiedzę i umiejętności potrzebne do prawidłowego funkcjonowania w ruchu drogowym. Dzięki wykorzystaniu busa profilaktycznego z KWP w Katowicach, dzieciom zorganizowano prawdziwe miasteczko drogowe by mogły przygotować się do egzaminu na kartę rowerową.

Policjanci ruchu drogowego wzięli udział w pikniku militarnym zorganizowanym przez GOKiR w Mszanie. Sobotnie uroczystości związane były z nadaniem rondu na ulicy Wodzisławskiej nazwy "Rondo Obrońców Bożej Góry". Po oficjalnych uroczystościach impreza przeniosła się na teren rekreacyjny przy ulicy Sportowej w Mszanie. Niewątpliwie największą atrakcją była rekonstrukcja bitwy z czasów II wojny światowej w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych z naszego regionu.

Policjanci też zapewnili najmłodszym wiele atrakcji. Zorganizowano tam prawdziwe miasteczko ruchu drogowego dzięki wykorzystaniu busa profilaktycznego z KWP w Katowicach. Dzieci mogły wysłuchać prelekcji policjantów ruchu drogowego na temat bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów. Stróże prawa zwrócili również uwagę na obowiązek noszenia odblasków w terenie niezabudowanym.

Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności w kierowaniu rowerem oraz znajomości przepisów drogowych i tym samym przygotować się do egzaminu na kartę rowerową. Dla starszych uczestników była to też okazja do przygotowania się na egzamin z prawa jazdy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także policyjne motory.

Autor: KPP Wodzisław Śląski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.