Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 października 201710:48

Bądź bezpieczny po zmroku

Bądź bezpieczny po zmroku - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. W piątek wodzisławscy policjanci prowadzili działania, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów po zmroku.

W większości przypadków główną przyczyną zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu był brak widoczności pieszych i rowerzystów. Nadal częstym widokiem na naszych drogach po zmroku są piesi, którzy poruszają się nie posiadając żadnych elementów odblaskowych. W ten sposób stwarzają zagrożenie, nie tylko dla kierowców, ale przede wszystkim dla siebie. Podobna sytuacja występuje wśród rowerzystów, którzy bez oświetlenia i odblasków poruszają się po drogach.

Wodzisławska policja postanowiła przypomnieć o istocie noszenia elementów odblaskowych i dlatego w piątek rozdawała je pieszym, którzy po zmroku byli dla nich niewidoczni.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę, jesienna aura to nie tylko słoneczne dni, ale też deszczowe i mgliste. W takich warunkach po zmroku ubrani na czarno jesteśmy widoczni dla kierowcy dopiero z odległości 20 metrów. Tak mała odległość znacznie skraca czas reakcji kierowcy.

Jeżeli posiadamy elementy odblaskowe jadąc rowerem czy poruszając się pieszo kierowca zobaczy nas już z odległości nawet 150 metrów.

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo, brak odblasków lub oświetlenia po zmroku może kosztować nas życie.

Autor: KPP Wodzisław Śląski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.