Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 stycznia 201809:18

Od polonezów do szybkich BMW 330i z wideorejestratorem. Śląska policja pokazała swoje wozy

Od polonezów do szybkich BMW 330i z wideorejestratorem. Śląska policja pokazała swoje wozy  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Jak wygląda szybkie BMW 330i z przeznaczeniem na wideorejestrator? Śląska policja pochwaliła się swoimi nabytkami z2017 roku. Zobacz zdjęcia i wideo. 

W ubiegłym roku śląski garnizon wzbogacił się o 119 nowych pojazdów. Prowadzona na bieżąco wymiana taboru samochodowego jest koniecznością - policyjne radiowozy są intensywnie eksploatowane, a każdy z nich pokonuje rocznie dziesiątki tysięcy kilometrów. Na parkingu przed komendą wojewódzką można było zobaczyć, jakie pojazdy trafiły do śląskich stróżów prawa. Odbyła się tu (05.01.2018) prezentacja pojazdów służbowych, które zostały zakupione w 2017 roku i już trafiły do śląskich policjantów, bądź też trafią do nich w najbliższym czasie. Można było zobaczyć pojazdy kilkunastu marek, od najpopularniejszych oznakowanych radiowozów Opel, Hyundai i Kia używanych przez służby patrolowo-interwencyjne, poprzez busy volkswagena dla prewencji, po wyspecjalizowane pojazdy, jak chociażby fiaty doblo dla przewodników psów, czy szybkie BMW 330i z przeznaczeniem na wideorejestrator. 

Zakupy policyjnych samochodów są realizowane w różny sposób. Jeden z nich to zakupy dużych partii pojazdów przez poszczególne komendy wojewódzkie, a następnie rozdysponowanie tych pojazdów pomiędzy inne jednostki szczebla wojewódzkiego na terenie kraju. W ten własnie sposób katowicka komenda wojewódzka zakupiła w ubiegłym roku 33 hyundaie i20 oraz 29 opli astra. 24 samochody zostały w naszym województwie, zaś pozostałe zostały przekazane do innych jednostek na terenie kraju. Z kolei śląska policja z innych komend wojewódzkich na tej samej zasadzie otrzymała 17 pojazdów. Część samochodów kupowana jest bezpośrednio przez KWP w Katowicach, ze środków Programu Modernizacji Policji oraz przy wsparciu samorządów lokalnych z przeznaczeniem do konkretnych zadań w poszczególnych jednostkach i komórkach organizacyjnych. 

Łącznie tabor samochodowy policji w naszym województwie to ponad 2 tysiące pojazdów. Jest on w ciągłym i intensywnym użyciu, co powoduje konieczność prowadzenia nieustającego procesu jego wymiany. W roku 2017 policja śląska wzbogaciła się o 119 nowych samochodów, Są to 42 sztuki samochodów marki Opel Astra, 25 marki Hyundai i20, 17 volkswagenów T6, 9 pojazdów Kia Cee'd i 7 Fiat Doblo. Ponadto zakupiliśmy lub otrzymaliśmy po trzy samochody BMW 330i, Citroen Cactus i Suzuki SX4, po dwa Opel Mokka, Skoda Octavia i Skoda Superb, a także po jednej sztuce Mitsubishi Pajero V80, Opel Vivaro, Ford Ranger, Ford Trourneo Custom i Kia Optima.

Autor: KWP Katowice , redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zobacz film

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności14 września 202513:28

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO]

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

Od wczesnych godzin porannych Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego prowadzi obserwację poziomu wód w rowach melioracyjnych oraz w lokalnych potokach. Intensywne opady deszczu, które wystąpiły w regionie, spowodowały znaczny wzrost stanu wód, co stwarza ryzyko podtopień w newralgicznych miejscach.

opr. red., fot. FB/GMna Mszana
Sport14 września 202523:19

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności15 września 202510:26

DzieJesie(ń) Festiwal w Wodzisławiu Śląskim. Święto jesieni pełne atrakcji [FOTO]

DzieJesie(ń) Festiwal w Wodzisławiu Śląskim. Święto jesieni pełne atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W sobotę, 13 września, Wodzisław Śląski tętnił życiem dzięki DzieJesie(ń) Festiwal. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców miasta i okolic w przestrzeni plenerowej, oferując bogaty program warsztatów, spotkań, pokazów i atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

red., fot. Agnieszka Trzeciok, Agnieszka Maciejewska
Aktualności14 września 202513:47

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Godów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja15 września 202511:10

Spektakl Pinokio ponownie w WCK

Spektakl Pinokio ponownie w WCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
WCK, fot. Agnieszka Trzeciok
Reklama
Aktualności16 września 202511:45

Radlin II ma nową Radę Dzielnicy

Radlin II ma nową Radę Dzielnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Mariusz Blazy
Aktualności16 września 202511:50

Startują kolejne inwestycje drogowe w powiecie

Startują kolejne inwestycje drogowe w powiecie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202511:27

Tłumy na Dniu Otwartym Wodzisławskiej Porodówki [FOTO]

Tłumy na Dniu Otwartym Wodzisławskiej Porodówki [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności16 września 202512:14

Zebrania wiejskie w Gminie Godów

Zebrania wiejskie w Gminie Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Aktualności16 września 202512:04

Rydułtowy ruszają z dalszymi pracami przy centrum przesiadkowym

Rydułtowy ruszają z dalszymi pracami przy centrum przesiadkowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Aktualności16 września 202512:38

Radlin II: Prezydent spotkał się z mieszkańcami

Radlin II: Prezydent spotkał się z mieszkańcami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Wodzisław Ślaski
Reklama
Aktualności16 września 202513:13

Jubileusz 120-lecia OSP Gołkowice. Jednostka ma nowy sztandar [FOTO]

Jubileusz 120-lecia OSP Gołkowice. Jednostka ma nowy sztandar [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotę, 13 września OSP Gołkowice świętowała 120-lecie istnienia. Okazały jubileusz stał się okazją do poświęcenie i przekazania jednostce nowego sztandaru, który zastąpi poprzedni, ufundowany w 1957 r. Podobnie jak historyczny sztandar, tak również ten nowy został ufundowany przez społeczność Gołkowic i Skrbeńska.

UG Godów
Reklama
Kultura i Edukacja16 września 202514:50

Projekt IntegrujeMY. Ogrody Talentów w pełnym rozkwicie [FOTO]

Projekt IntegrujeMY. Ogrody Talentów w pełnym rozkwicie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. Agnieszka Kozielska, Małgorzata Tomas, Joanna Kotula
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.