Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 marca 201809:49

I LO nawiązuje współpracę z Politechniką Wrocławską

I LO nawiązuje współpracę z Politechniką Wrocławską  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W I LO im. 41. Pułku Powstańców Śląskich odbył się II Festiwal Wiedzy. Tym razem uczniowie mogli brać udział w wykładach, warsztatach i prelekcjach prowadzonych przez wykładowców z dziewięciu uczelni z całego kraju. 

Celem organizowanego w marcu festiwalu jest popularyzacja nauki, a także wspomaganie uczniów w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej oraz prezentacja możliwości wyboru kierunku kształcenia na różnego typu uczelniach. I tak do Wodzisławia Śl. przyjechali przedstawiciele: Uniwersytetu Jagiellońskiego , Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Opolskiego, Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Śląskiego.

– To, że dzisiaj tu jesteśmy, jest kolejnym potwierdzeniem faktu, że warto uczyć się w szkołach powiatu. Dzięki takim wydarzeniom jak dzisiaj, możecie przekonać się, jakie macie możliwości wyboru własnej drogi w przyszłości. Cieszcie się i korzystajcie z możliwości, które daje Wam szkoła – powiedział Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka. II Festiwalowi Wiedzy towarzyszyło jeszcze jedno ważne dla szkoły wydarzenie. Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim nawiązało współpracę z Politechniką Wrocławską, dlatego też dyrektor szkoły Janina Rurek podpisała w imieniu szkoły stosowne dokumenty. Po części oficjalnej, którą uświetnił wykład dr. hab. Janusza Mierzwy z Uniwersytetu Jagiellońskiego „Druga Rzeczpospolita – wykorzystane szanse czy zawiedzione nadzieje?”, uczniowie rozpoczęli zbieranie nowej, cennej wiedzy.

Młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach dotyczących m. in. roli chemii i chemików w życiu codziennych, fizyki na słońcu, o dziesięciu dość znanych krzywych, prawach konsumenta, designie i komunikacji społecznej, filmie jako źródle wiedzy historycznej czy elektromobilności, a także w pokazie władania piorunami czy warsztatach chińskiej kaligrafii. W wydarzeniu udział wziął starosta Ireneusz Serwotka, wicestarosta Danuta Maćkowska oraz pracownicy naukowi 9 uczelni.

Autor: SP,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport1 maja 202601:33

Majówkowy Niezbędnik Kibica

Majówkowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności30 kwietnia 202611:11

Aktywny senior w Wodzisławiu. Bezpłatne warsztaty, które pobudzą umysł i poprawią samopoczucie

Aktywny senior w Wodzisławiu. Bezpłatne warsztaty, które pobudzą umysł i poprawią samopoczucie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Aktualności30 kwietnia 202613:26

Ślubowanie kadetów w Rydułtowach. Młodzież rozpoczęła wojskową drogę

Ślubowanie kadetów w Rydułtowach. Młodzież rozpoczęła wojskową drogę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. SP, UM Rydułtowy
Aktualności30 kwietnia 202613:11

ZS1 po modernizacji. Szkoła zyskała nowoczesne i energooszczędne rozwiązania

ZS1 po modernizacji. Szkoła zyskała nowoczesne i energooszczędne rozwiązania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.